Ailemin her şeyime karışması

Bence ailen hala seni çocuk olarak görüyor. Tavırların değiştikçe, olgunlaştıkça bunlar kalkar gibi geliyor. Şu an bu durumdan rahatsız isen öğretmeninle konuşup annenlerle konuşmasını isteyebilirsiniz. Bence öğretmenlerinin dediklerini ciddiye alırlar. Hatta öğretmenler biraz da bu durum derslerini etikler falan derse kesin dinlerler gibi geliyor.

Öncelike selam, bu durumdan uzun zamandır muzdaribim bir şey dememeye çalışıyorum ama bıktım artık. Annem ve babam her şeyime karışıyorlar babam yine anneme göre iyi sayılır ama annem giyimime saçıma ayakkabıma kadar karışır. Zorla saçlarımı kestirtti kendisi normalde saçlarım uzundu herkes böyle çok iyi sakın kestirme diyordu ama kendisi ve "geri kafalı arkadaşları" uzun hali kötü dediği için zorla kestirdi şu an aşırı kötü saçlarım okula gittiğimde herkes neden kestirdin diyor bir de kendisi dalga geçiyor benimle böyle daha güzel oldu diye. Saçın uzun kalacak diye bana söz verdi ama tutmadı kendisi verdiği sözü tutmuyor ama benden tonlarca şey yapmamı istiyor derslerimde iyi sayılır (87) ama anca karşı komşunun çocuğuyla karşılaştırıyor bende ona "ama onun annesi saçına başına karışmıyor" deyince onlardan bize ne diyor. Ben bir arkadaşımım bile annesinin çocuğunun saçına karıştığını görmedim. Arkadaşlarımla bir kere bile gezip dolaşmamışımdır futbol oynamak için 7-8 kişi gelsek bile zar zor izin alıyoruz bir de arkadaş edinmemede kızıyor okulda sadece oturup boş boş beklememi istiyor. Bıktım artık buna bir çözüm bulmak istiyorum öğretmenimle konuşmak geldi aklıma ama onu dinleyeceğini bile sanmıyorum. Onu bu durumdan vazgeçirecek bir fikriniz var mı çünkü cidden bıktım.
Umursama geç görmezden gel en iyisi.

Umursama geç görmezden gel en iyisi.

Keşke yapabilsem saçımı zorla kestirdi kendisi hayatımı bildiğiniz kendisi yönetiyor mesleğime bile kendisi karar vermek istiyor kendim bir meslek söylediğimde "ben istemiyorum polis ya da öğretmen ol" diyor. Bu yaşadığım aşırı saçma bir durum kendisine "saçımı benim mi beğenmem gerek senin mi?" diye sorunca benim dedi bende karşılık olarak "saçımı beğenmiyorsun zorla kestirdin, notlarıma beğenmiyorsun o zaman sen gir sınavlara "dedim sabah sabah azar yedim bir de.

Keşke yapabilsem saçımı zorla kestirdi kendisi hayatımı bildiğiniz kendisi yönetiyor mesleğime bile kendisi karar vermek istiyor kendim bir meslek söylediğimde "ben istemiyorum polis ya da öğretmen ol" diyor. Bu yaşadığım aşırı saçma bir durum kendisine "saçımı benim mi beğenmem gerek senin mi?" diye sorunca benim dedi bende karşılık olarak "saçımı beğenmiyorsun zorla kestirdin, notlarıma beğenmiyorsun o zaman sen gir sınavlara "dedim sabah sabah azar yedim bir de.

Dediklerimi yapın yine de seni de zorlayamazlar istediğini yap.

Saçımı zorla kestirdi diyorsun, kestirme. Notlarıma karışıyor, azarlıyor diyorsun, umursama, zor değil. Ne meslek istiyorsan onu yap. O desin, konuşsun "şunu yapacaksın, bunu yapacaksın" diye. Tamam de geç ya da ben onu istemiyorum bunu istiyorum dediğinde ne yapacak ki, evlatlıktan mı reddedecek? Seni artık sevmeyecekler mi? Hanım evladı olmayı bırakıp ne istersen onu yap. Sonunda ne dediysek laf geçiremedik diyecek. Komşu çocuğuyla mı kıyaslıyor? Kıyaslasın abi ne olacak Allah aşkına... Takıldığın mevzuya bak. Ne istersen onu yap brom.

Saçımı zorla kestirdi diyorsun, kestirme. Notlarıma karışıyor, azarlıyor diyorsun, umursama, zor değil. Ne meslek istiyorsan onu yap. O desin, konuşsun "şunu yapacaksın, bunu yapacaksın" diye. Tamam de geç ya da ben onu istemiyorum bunu istiyorum dediğinde ne yapacak ki, evlatlıktan mı reddedecek? Seni artık sevmeyecekler mi? Hanım evladı olmayı bırakıp ne istersen onu yap. Sonunda ne dediysek laf geçiremedik diyecek. Komşu çocuğuyla mı kıyaslıyor? Kıyaslasın abi ne olacak Allah aşkına... Takıldığın mevzuya bak. ne istersen onu yap brom.

Yapmışlığım var ama sonra elimden bilgisayarı alıyorlar dışarı zaten çok az çıkıyorum ona da izin vermiyorlar. Ama dediğini bir daha deneyeceğim teşekkürler.
Dediklerimi yapın yine de seni de zorlayamazlar istediğini yap.

Yapacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı