Ailemin söyledikleri doğru mu?

Aileniz durumu tam kavrayamamış bence sizin hakkınızda. Çocuk yetiştirmek zor bir şey neyin çocuk için iyi olduğunu bilemiyor insan. Belki yanlış çalıştınız belki de gerçekten anlamıyorsunuz bilemiyorum.

Konu balında yaptığım yorumu geri alıyorum çünkü konu hakkında en ufak bir fikrim yok hocam. Kusura bakmayın.

O zaman babam bana çok kızdı sen okumuyorsun ders çalışmıyorsun dedi bana hatta yine o zamanda beni başkalarıyla kıyasladı ben bu yıl her gün dershaneye gidiyorum etütte ders çalışıyorum sabah 8 akşam 4 arası ama öğleden sonra oldu mu canım sıkılıyor artık çalışmak istemiyorum bir saatten sonra dikkatim de dağılıyor.

O zaman babam bana çok kızdı sen okumuyorsun ders çalışmıyorsun dedi bana hatta yine o zamanda beni başkalarıyla kıyasladı ben bu yıl her gün dershaneye gidiyorum etütte ders çalışıyorum sabah 8 akşam 4 arası ama öğleden sonra oldu mu canım sıkılıyor artık çalışmak istemiyorum bir saatten sonra dikkatim de dağılıyor.
Bİraz da o disiplin önemli hocam. BElki siz çalıştım zannediyorsunuzdur dediğim gibi.

Herkes okuyacak diye bir şey yok, eğer bu sene de olmazsa seneye şansızı denemeyin. İlgi alanınız olmayacak büyük ihtimalle ama geçici olarak rastgele yükselebileceğiniz bir işe girin.

Şu an çoğu y kuşağı ve daha doğrusu evlatlarının ergenliğe girdiğinde aklında düşündüğü şeyi uygularlar, düşündüğü şeylerden birisi de budur aslında.

Kafanız biraz karışmış olabilir ama şöyle anlatayım. Aileniz sizin üstünüze gelecek size kötüsün vs muameleleri yapacak çünkü sinirlenip ders çalışabilesin diye. Halbuki çok saçma bir şey.

Kim ne derse desin çoğu kişinin ailesi böyle düşünüyor ve uyguluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı