Ailenin Baskıcı Olmasının Sonuçları

owouwu

Decapat
Ailem şu zamana kadar her şeyimi kısıtladı, çok baskıcı oldu ve bu şunlara mal oldu:

Dinimden çıktım.
Dersleri çok sevmeme rağmen artık hiç çalışmıyorum ve önemsemiyorum.
Ahlakım ve psikolojim bozuldu,kısacası hayatım karardı.
ibadetime, arkadaşlarıma, seçimlerime karıştılar.
Dinlediğim şeye kadar.
Ağlasam, teselli etmek yerine *AĞLA* dediler.
Şu an tek yaptığım dağınık odamda getter - colorblind adlı müziği yüksek sesle açıp öylece yatmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Git spora başla, evde geçirdiğin zamanı minimuma indirmeye çalış (bu sefer geç kalma baskısı olabilir ama spor gibi şeylerle dolur hatta müzikte ekle oraya). Ne kadar dolu bir insan olursan baskıyı takmazsın. Ağırlığını koymadığın sürece baskılamaya devam ederler.

Birde bu kadar kederlenmişken fazla hareketli bir müzik değil mi dinlediğin? : D

Dinimden çıktım.
İnanın bana bu sadece bir bahanedir. Ailen her ne kadar baskı uygulasa bile dininden çıkmak okumana, bilgine ve kalbine bağlı bir olaydır. Ben bunu müslüman olmayan birisi olarak söylüyorsam buradan bilgisiz dinsiz, ateist arkadaşlara bir sözüm var;
Havalı olmak için dinden çıkmayın. Kendinize göre ölçün, biçin, okuyun ona göre bin "düşünce" veya din seçin.

Akşam akşam güldürdünüz. 😂 Biraz'da bunu dinle. :):) aile baskısı iyidir seni yolda tutar ileride kafanı taşlara vurmadığın zaman, etrafına baktığında gördüklerin sayesinde anlayacaksın. ;)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sözlerim size değil ancak. Evlenmek için evlenen ve evlendirilen insanlar var. Ancak evlendikten sonra böyle buna benzer sorunlar oluyor. Ve niceleri. Önce kendilerini yetiştirmeleri gerekiyor, sonra bu sorumluluğu taşıyabilirler mi düşünmeleri gerek. Aramızda kendilerini ebeveyn zanneden bir topluluk yaşıyor. Hiç bir şeyden habersiz.

İnsan kendisi içi yaşar başkası için yaşamaz.Sürekli büyüklerinin istediklerine göre hareket edenler elbetteki böyle durumu düşer.Sen kendini bunalıma sokmuşsun zaten sana kim teselli verecek?
Ailem şu zamana kadar her şeyimi kısıtladı, çok baskıcı oldu ve bu şunlara mal oldu:

Dinimden çıktım.
Dinlediğim şeye kadar.
Şu an tek yaptığım dağınık odamda getter - colorblind adlı müziği yüksek sesle açıp öylece yatmak.
Hayat güçsüzleri affetmez.

Son düzenleme:

Dinimden çıktım.
Dinlediğim şeye kadar.
Bence, özellikle aileni ve alaycı kişileri kafana takıp da sinirlerini daha fazla yıpratma derim. Sonuçta kimse ailesini ve diğer birçok şeyi (Örn: zenginlik,fakirlik,dil,ırk vs. gibi) seçemiyor. O yüzden bunlara çare bulmak, kendini geliştirmek yine insanın kendi elinde. En kısa zamanda işin uzmanından (psikologdan) destek almalısın. İleride durum daha da kötüleşirse psikiyatriye gidip ilaç kullanmaktansa bugünden psikoloğa gitmek daha mantıklı. Tabii kişisel gelişimin, hocanın tavsiyelerine ne kadar uyduğuna bağlı olacaktır. Hem muhtemelen hoca bir süre sonra aileni de çağırıp, onlarla da görüşmek isteyecektir. Gelirler, gelmezler onlara kalmış. Çokta önemli değil. Senin ne kadar geliştiğin önemli. 🙂

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı