Baskıcı aile

Güzel bir laf soktum. Sanırım benim özel bir yeteneğim var. Hiç kitap okumadan ve hiç test çözmeden 2 test kitabı bitiriyorum dedim, gıkını çıkaramadı. Tek dediği şey o yüzden mi notların düşük oldu. O zaman sen gel bütün sınavlardan 90-100 al dedim, tekrar gıkını çıkaramadı. Umarım fazla ileri gitmemişimdir. Normalde büyüklerimle asla böyle konuşmam ama benim de sabrım sınırsız değil. Bir sınırı var.

Çok güzel söylemişiniz, ağzınıza sağlık.
Sonunda istediklerini başardılar, aldılar bilgisayarımı. Ne denir bilmiyorum. Dini kullanarak PC'nin zararlı olacağını söyleyip elimden aldılar. Tabii ki her şeyin tek sorumlusu benim. :) iyi forumlar arkadaşlar sanırım bu konunun çözümü yok.

Evet, maalesef çözümü yok. Ne diyeyim üniversite'ye kadar sabredin. Bilgisayarınızı aldıklarını söylemişiniz, canlı derslere nasıl giriyorsunuz?

Arkadaşlar ailemden çok baskı görüyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Lise 2. sınavlar bildiğiniz üzere isteğe bağlı. Öğretmenlerim ve ben girmememin daha iyi olacağını düşünüyor fakat annem girmem konusunda ısrar ediyor. Her neyse bir şekilde dilekçeyi teslim ettim girmeyeceğim sınavlara ama bu sefer de annem üstüme baskı yapmaya başladı. Yakın zamanda yeni bilgisayar alınmıştı "ben o bilgisayara boşuna mı o kadar para verdim?" veya işte "benim fikirlerim önemsenmez, onlar kendi kafasına göre hareket ediyorlar." tarzı bir dünya daha kalp kırıcı birçok şey söylüyor. Keşke bu kadarıyla kalsa fakat çok fazla baskı görüyorum. Bilgisayar meselesine gelince de geçen gün ödev yaparken arkadaşımın WhatsApp'tan attığı videoyu izliyordum, 10 dakika civarıydı, o sırada annem geldi sanki ben saatlerdir ödev yapmıyormuşum gibi üstüme geldi. Kendimi izah etmeye çalıştım fakat anlamak istemiyor. O olaydan sonra hep beni yalancılıkla suçlamaya ve bana güvenmemeye başladı ödevimi yaparken 10 dakikada bir yanıma gelip beni inceliyordu. Ben de sinirlenmiştim ama yanlış tek kelime etmedim. Bugün ise oyuna girdim annem de bunu gördü zaten sinirliydi iyice kıyameti kopardı. Oyun oynamak kötü bir şey mi arkadaşlar sizce ben mi çok basit düşünüyorum yoksa annem mi aşırı sağcı ya da çok mu geri zihniyet? İnanın anlatmak istediğim çok şey var... Bu arada 9. sınıf öğrencisiyim çok mu ergence düşünüyorum? Cidden bu baskı beni kötü etkiliyor insanlara ani tepkiler veriyorum sert çıkıyorum kendimi kaybediyorum. Gerçekten ergenlikten mi yoksa ömrümün sonuna kadar bu hayatı yaşamaya mahkum muyum?

Aileleri anlamak zor. Madem kullandırmayacaksın neden alıyorsun o zaman o bilgisayarı?

Son düzenleme:
Umarım sorunlarını en kısa sürede çözersin dostum. Haklıysan ileriye gitmekten çekinme yoksa sorunlar daha da çok büyümesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailem beni zorla şehir dışına yatılı kur'an kursuna gönderiyor salı günü son günüm 5 gün kur'an kursu 2 gün okul olacak tatilim olmayacakmış 4 yıl böyle geçecekmiş "kursunu bitir sonra üniversite'ye istediğin yere gidersin" diyorlar. :(

Canlı derslere nasıl giriyorsunuz? Bu pandemide bilgisayarsız gün geçirmek zor, masaüstü isterken dizüstü alınmasına daha da üzüldüm. Allah yardımcınız olsun.

Telefonum varmış :) . Aldığım dizüstü bilgisayar kötü değil ama bu fiyata güzel bir sistem de toplayabilirdim tabii, bundan önceki bilgisayarım da orta çağdan kalmaydı zaten. Doğru düzgün PC bile kullanamadım.
Ailem beni zorla şehir dışına yatılı kur'an kursuna gönderiyor salı günü son günüm 5 gün kur'an kursu 2 gün okul olacak tatilim olmayacakmış 4 yıl böyle geçecekmiş "kursunu bitir sonra üniversite'ye istediğin yere gidersin" diyorlar. :(

Hocam belki babam olmasa ben de aynı durumdaydım. Kursta istemediğini dile getirirsen fazla tutmazlar seni isteğe dayalı diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı