Ailenin düşüncesiz ve asabi davranması

Oha tek benim ailem böyle sanıyordum.

18+ yaşında bir bireyin böyle birşey düşündüğünün kanıdını bulabilirmisiniz? Böyle düşünenlerin çoğu Çocuk, ailesini cahil sanıp. Bir tek kendi adlarına düşünen çocuklar. Anne baba olmayı anne ve babadan başka kimse bilemez. Annene ve babana cahil diyorsan. Devamını getirmek istemiyorum...

Bizim burda "Hayırsız evlat" derler bu türlere.

Babam: Bilgisayarı kapat.
Ben: Tamam baba, bağırma.
Babam: Sen kimsin? (Hafif bir şekilde kafama vurur.)

Bu ilk cümle yeterli. Başka bir şey söylenir ama moralin ağır bozulacak ve düşüncenin bu yönde olmasını istemediğim için susuyorum. Diyeceğim tek şey, az sabır kardeşim. 18-20 yaşından sonra direkt kendi evine çık ve bununla ilgili şimdiden kendini hazırla.

Hocam benim bilgisayarım çok kötü.Bilgisayarımda sadece Minecraft var.Haftada 2 kez bazen giriyorum oyuna.PC de sadece forum ve Discord gibi yerlerde geziniyorum.

Böyle şeyler neden zorunuza gidiyor? Siz de baba olunca çocuklarınız 12 yaşındayken böyle davranacaksınız. Bazen sinirleneceksiniz bazen güleceksiniz. Babanız sizi bazen dövecek, bazen sarılacak. Hep gül atmasını bekleyemezsiniz.

Babanız size "Sen kimsin?" diyerek vurmadığından da eminim. Kendinize göre abartmak yerine objektif şekilde anlatsanız keşke olayı.

12 yaşında kimin eski kafalı olup olmadığına karar vermeyin bir zahmet. Olur mu?
Eski kafalı derken demek istediğim şey şuydu, yıl olmuş 2021 hayla teknolojiye karşı bir kaprisleri var.Yaw yaptığım herşeyi bilgisayara bağlıyorlar.Karnımın ağrımasıyla bilgisayarın ne alakası var?

Doktor musunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…