Ailenin düşüncesiz ve asabi davranması

Merhaba arkadaşlar, 12 yaşındayım. 8 yaşından sonra ailem bana çok düşüncesiz ve asabi davranmaya başladı. 4 yıldır hep aynılar hiç değişmiyorlar. Mesela babam hakkında örnekler vereyim:

Babam: Bilgisayarı kapat.
Ben: Tamam baba, bağırma.
Babam: Sen kimsin? (hafif bir şekilde kafama vurur.)
Yani böyle bir şey olamaz diyebilirim, öyle kötü davranıyor ki. Ha bir de şunlar var:
Ben: Baba ne zaman yatacaksın?
Babam: Sen kimsin beni sorguluyorsun? (hafif bir şekilde kafama vurur.)
Tabii ki annem de hiç boş durur mu? Onun da davranışları şöyle:
Annem telefondan izlediğimiz dizinin fragmanını açar.
Ben: Anne sesi kıs.
Annem: Bağırma, sanki kendisi benim anam babam.

Artık gerçekten dayanamıyorum. 4 yıldır bunları çekiyorum. Annem kardeşlerime o kadar düzgün davranıyor ki fakat bana hiç öyle değil, söylediğim gibi çok kötü davranıyorlar. Babam çok asabidir, annem öyle değil fakat arada annem de öyle davranıyor. Ayrıca çok cahil, düşüncesiz ve eski kafalı insanlar, gerçekten dayanamıyorum. Ayrıca her rahatsızlığımı her konuyu bilgisayara bağlıyorlar. Bir de o kadar bilmiş konuşuyorlar ki dayanamazsınız. Mesela babama diyorum ki "baba karnım ağrıyor." babam da diyor ki: "hep o bilgisayara oturuyorsun ya, karnın katlanıyor, o yüzden." gerçekten o kadar bilmiş konuşan ve o kadar düşüncesizler ki. Dün gece artık dayanamayıp ağladım, annem de yanıma gelip "neden ağlıyorsun oğlum? Benim bir tanem." gerçekten her zaman çok asabi, düşüncesiz ve eski kafalılar ki. Yani sadece ağladığı bunumda ve üzüldüğümde bana iyi ve düşünceli davranıyorlar. Bana böyle güzel düşünceli ve iyi davranmaları için hep ağlamam mı lazım? Abilerim ve ablalarım artık bıktım.

Oha tek benim ailem böyle sanıyordum.

18+ yaşında bir bireyin böyle birşey düşündüğünün kanıdını bulabilirmisiniz? Böyle düşünenlerin çoğu Çocuk, ailesini cahil sanıp. Bir tek kendi adlarına düşünen çocuklar. Anne baba olmayı anne ve babadan başka kimse bilemez. Annene ve babana cahil diyorsan. Devamını getirmek istemiyorum...

Bizim burda "Hayırsız evlat" derler bu türlere.

Babam: Bilgisayarı kapat.
Ben: Tamam baba, bağırma.
Babam: Sen kimsin? (Hafif bir şekilde kafama vurur.)

Bu ilk cümle yeterli. Başka bir şey söylenir ama moralin ağır bozulacak ve düşüncenin bu yönde olmasını istemediğim için susuyorum. Diyeceğim tek şey, az sabır kardeşim. 18-20 yaşından sonra direkt kendi evine çık ve bununla ilgili şimdiden kendini hazırla.

Şöyle düşün, kendini baba yerine koy. Oğlun bilgisayarın başında ve 6 saat oyun oynayıp, işte 3 saat forumlarda gezip. 2 saat bir şeyler araştırdığını düşün. Ne yaparsın? Kızmaz mısın? Başından kalkması için bahaneler bulmaz mısın? Eğer Bunları yapıp + Babanın kızdığına üzülüyorsan. Herşeyi bir daha düşünmen lazım derim ( Sana demiyorum :) )
Hocam benim bilgisayarım çok kötü.Bilgisayarımda sadece Minecraft var.Haftada 2 kez bazen giriyorum oyuna.PC de sadece forum ve Discord gibi yerlerde geziniyorum.

Böyle şeyler neden zorunuza gidiyor? Siz de baba olunca çocuklarınız 12 yaşındayken böyle davranacaksınız. Bazen sinirleneceksiniz bazen güleceksiniz. Babanız sizi bazen dövecek, bazen sarılacak. Hep gül atmasını bekleyemezsiniz.

Babanız size "Sen kimsin?" diyerek vurmadığından da eminim. Kendinize göre abartmak yerine objektif şekilde anlatsanız keşke olayı.

12 yaşında kimin eski kafalı olup olmadığına karar vermeyin bir zahmet. Olur mu?
Eski kafalı derken demek istediğim şey şuydu, yıl olmuş 2021 hayla teknolojiye karşı bir kaprisleri var.Yaw yaptığım herşeyi bilgisayara bağlıyorlar.Karnımın ağrımasıyla bilgisayarın ne alakası var?

Geri
Yukarı