Ailenin zorla din dersine sokması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu var, bir kişi hafızlık yapmak istiyorsa Kur'an kurslarına gitmesinde bir sakınca yok zira bir hoca ile yapılması gereken bir şey bu.

Burada bu yaşta aileni karşına alırsan sıkıntıdan başka bir şey görmezsin. Başta bu nedenle kütüphaneye ya da başka bir yere git dedim, kendini soyutla yani. Ben genelde böyle yapardım, hem lise hem de üniversitede, bir şey için çalışıyorsam kendimi soyutlamaya çalışırdım.

Şayet yapamıyorsan da ailene, Kur'an eğitimini online olarak da alabileceğini göstermeye çalış ya da bu da TYT maratonunu etkiliyorsa, onlara bir çalışma planı çıkartıp, gerçekten zamanının olmadığını göster. TYT'ye girecek bir gençsin. TYT = stress ve burada ailen ile iyi geçinmem önemli. Olayları şimdiden büyütmeden ama kendini de zora sokmadan çözmeye çalış.

Cemaatlerde asıl sorun, insanların beynini satması. Beynini satma. Şu gerçeği de unutma: Ailen ile senin ufkun bir değil. Bunu her genç yaşıyordur. Çünkü çağ hızlıca değişiyor ve nesiller arasındaki fark artıyor. Beynini de kiraya verme. Kendini de geliştir. TYT deyip diğer şeylerden mahrum kalma. Oku, araştır. Zira üniversitede farklı farklı insanlar var. Farklı çevreler var. Bunlarla başa çıkabilmek için insanın her açından dolu olması gerekiyor.

Lisedeyken ailen ile kavga etmen zararına olur. İyi bir üniversite kazanıp kendini sağlama alırsan, emin olun daha rahat edersin.

Bu yazdıklarımı, gerçekten TYT'ye çalışmaya istekli olduğunu varsayarak yazdım. Umarım süreç dilediğin gibi geçer ve istediğin yeri kazanırsın. Aile ile dengeleri kurabilmek bazen kolay bazen zordur. Onlar ile senin ufkunun bir olmadığını unutma.

Namaza gideceğim diye çık, kütüphaneye git. 😃

Sizin mantığınızla düşüneyim bende. Eğer bir ateist tecavüzcü ise bütün ateistler tecavüzcüdür. Ama sizi mi kıracağım hadi üniversite okuyan ateistler tecavüzcü değildir. 🙂
Kimsenin müslümanlara bişey dediği yok, tarikatlardan nefret ediyoruz. Tarikat yurtlarından sayısız intihar, taciz tecavüz olayı çıkıyor. Bak Enes Kara olayını geçtim daha dün bir tarikat yurdunda 12 yaşında bir çocuğa taciz etmişler. Adam demişki : Şeytana uydum, tövbe ettim. Sizin tarikatlarınız bukadar işte anladınızmı?

Ben müslimanlara tecavüzcü mü dedim? Tarikat yurtlarında kaç genç öldürüldü ya da tecavüze uğradı biliyor musun?

Kimsenin Müslüman'lara bir şey dediği yok, tarikatlardan nefret ediyoruz. Tarikat yurtlarından sayısız intihar, taciz tecavüz olayı çıkıyor. Bak Enes Kara olayını geçtim daha dün bir tarikat yurdunda 12 yaşında bir çocuğa taciz etmişler. Adam demişki: Şeytana uydum, tövbe ettim. Sizin tarikatlarınız bu kadar işte anladınız mı?

Benim tarikatım derken? Kaldı ki tarikatları Hristiyan'lar yönetmiyor. Onu da geçtim gayet güzel, kendine değil topluma adam yetiştiren insana ve topluma fayda sağlamaya çalışan tarikatlar varken hepsini aynı görmek, genelleme yapmak ne kadar saçma?

Her yurtta böyle şeyler mi yaşanıyor ???
Nerden bileyim tecavüz olaylarında tarikatın ismini vermiyorlar. Ama hepsi olduğuna eminim. Madem değil neden tarikatlar denetlenmiyor. Gerçi denetlenecekti ama lamba parti oylarıyla red edilmiştir.

Nerden bileyim tecavüz olaylarında tarikatın ismini vermiyorlar. Ama hepsi olduğuna eminim. Madem değil neden tarikatlar denetlenmiyor. Gerçi denetlenecekti ama lamba parti oylarıyla red edilmiştir.
O zaman hangi inancı düşünüyorsan ordan biri tecavüz edince hepsini bir tutmalıyım ne malum diğerlerininde öyle olmadığına gibi demeliyim o zaman
Vede konuda sadece "din" kelimesi çıkınca hemen tartışma yapmaya ne kadar hazırsınız.

Nereden bileyim tecavüz olaylarında tarikatın ismini vermiyorlar. Ama hepsi olduğuna eminim. Madem değil neden tarikatlar denetlenmiyor. Gerçi denetlenecekti ama lamba parti oylarıyla red edilmiştir.

Bir kanıtınız bile yokken hala bilmediğiniz tarikatların, tanımadığınız insanlarına tecavüzcü diyorsunuz şu an. Vay be. 🤔

O zaman hangi inancı düşünüyorsan ordan biri tecavüz edince hepsini bir tutmalıyım ne malum diğerlerininde öyle olmadığına gibi demeliyim o zaman
Vede konuda sadece "din" kelimesi çıkınca hemen tartışma yapmaya ne kadar hazırsınız.
Ben olanları söylüyorum tarikat yurtlarında çocuklar gençler öldürülüyor yada tecavüz ediliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı