Ailevi sıkıntılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Özel bir fen lisesinde %100 burslu okuyorum fakat artık bir gün iş bir gün okul yapmaya karar kıldım mecburen.
Polise gitme sakın. Polis vazifesini yerine getiremez oldu seni evine velin ile postalarlar. Dayan da bitir liseyi öyle işe gir kardeşim yazık olur sana.

Özel bir fen lisesinde %100 burslu okuyorum fakat artık bir gün iş bir gün okul yapmaya karar kıldım mecburen.

Polise gitmem bir işe yaramıyor annemin arkası sağlam denedim 3 kez hiçbir işe yaramadı.

Kanka sen nolmuşsun böyle ne vahşet ve üzücü bir duruma düşmüşsün. Allah yar ve yardımcın olsun.

Böyle anneye saygı ya da alttan alma gösterilemez. Eğer baban sana böyle davranmıyorsa ve taşınman mümkünse babanın yanına taşın.
Babamın yanına taşınmayı babama teklif ettim bakamayacağını söyledi, anneannem de aynı şekilde bakamam dedi, babannem ise aylık biraz birşeyler getirirsen eve kurallara uyman dahilinde kalabilirsin dedi.

Babamın yanına taşınmayı babama teklif ettim bakamayacağını söyledi, anneannem de aynı şekilde bakamam dedi, babannem ise aylık biraz birşeyler getirirsen eve kurallara uyman dahilinde kalabilirsin dedi.
Sizi seven, güvendiğin öğretmeniniz var mı hocam?

Babamın yanına taşınmayı babama teklif ettim bakamayacağını söyledi, anneannem de aynı şekilde bakamam dedi, babaannem ise aylık biraz bir şeyler getirirsen eve kurallara uyman dahilinde kalabilirsin dedi.

Anladığım kadarıyla senden eve para getirmen karşılıgında evde kalabilirsin diyor öyle mi? Bir nevi haraç.

Babamın yanına taşınmayı babama teklif ettim bakamayacağını söyledi, anneannem de aynı şekilde bakamam dedi, babaannem ise aylık biraz bir şeyler getirirsen eve kurallara uyman dahilinde kalabilirsin dedi.

Senin sülale hayırsızmış kardeşim. Liseni bitir üniversite iş sıkıştırırsın araya. Hayat herkese aynı şartları koşulları sağlamıyor. Bundan sonrası sende biter.

Senin sülale hayırsızmış kardeşim. Liseni bitir üniversite iş sıkıştırırsın araya.
Hocam ben de aynı şeyi düşünüyordum fakat rakiplerim günde 7-8 saat çalışıyor okul dışı benim böyle bir imkanım olmuyor ne yazık ki derslerim de çok düşüşte.

Avukata danışıp hak talep
İyi günler. Öncelikle lise 3 öğrencisiyim, annem ve babam 7-8 ay önce annemin kısmen babamı aldatması sebebiyle ayrıldılar. Babam memleketine gitti ben de eğitimim için olduğum şehirde kaldım. Annem bana köpekmişim gibi davranıyor para falan asla ve asla vermiyor okula gidiyorum arkadaşlarımdan aldığım 3 lirayla iki su alıyorum öğle arası da sınıfta aç bir şekilde oturuyorum, annemin aylık 12K maaşı var maddi durumda sıkıntısı yok. Babam da aynı şekilde 11-12K kazanıyor aylık. Lakin ikisi de bana bakmıyor, annemle aynı evde yaşamama rağmen 3 aydır konuşmuyorum, haftada 3 kez duş alma iznim var 10 dakika sürem var (dün 10 dakikayı geçtiği için evin vanasından binaya gelen suyu tamamen kesti ben çıkana kadar çeşmede yıkadım saçımı), sabunu aşırı kullanmam yasak, saçımı yıkarken de el sabunu kullanıyorum mecburen. Bunlar normal mi? Kimseye bir zararım olmadı ki şu ana kadar neden bunlar başıma geliyor? Öneri ve tavsiyeleriniz nelerdir?
Liseyi bitir kardeşim durumuna çok üzüldüm. Tek kardeşmisin? Gelecekte annenin babanın mirasından hak talep edebilirsin. Umudunu yitirme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı