Aileye rağmen ne tür lise tercih edilmeli?

Jrenc

Femtopat
Arkadaşlar, ben LGS'ye girdim ve yüzdelik dilimim 7. Ben sözelciyim fakat ailem fen lisesine gitmem konusunda ısrar ediyor. Abim de ablam da fen lisesinde okudukları için tercih sırasında birinci sıraya yazmak istiyorlar ama ben gitmek istemiyorum. Ama karşı da gelemiyorum. Eğer fen lisesi çıkarsa benim açımdan çok kötü olur. Acaba bana verebileceğiniz tavsiye var mı diye buraya yazıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım şuan ergenliğe giriş çağında olduğun için ailenin neden böyle yaptığını anlamıyor olabilirsin fakat fen lisesinden daha iyi bir lise varsa oda askeri lisedir. Fen lisesine kesinlikle git.

Fakat şöyle bir şey var fen lisesinde sayısal dersler daha ağırlıkta fakat benim matematik de 9 doğru 8 yanlışım çıktı. Fen lisesinde bana sıkıntı olur diye tercih etmek istemiyorum.

Benim tercihim kendi yeteneğim doğrultusunda okul seçmek olurdu. Tabi aileni de dinlemen lazım. Ben adı anadolu diye geçen ama düz lise olan okulda okuyorum. İlk lgs zamanında mahalle sistemi ile yerleşmiştim.
Şunları da tavsiye edeyim 2 yıl 9.sınıf okuyan biri olarak. Arkadaşlarını iyi seç, aşık olma, dersini derste dinlemeye ağırlık ver, kavga etme.

Ailemi de kırmak istemiyorum. Bir de benim istediğim okul bayağı uzakta ama fen lisesi evimizin dibinde 10 adım yol. Babamın tercih sebeplerinden biride o.

Fakat şöyle bir şey var fen lisesinde sayısal dersler daha ağırlıkta fakat benim matematik de 9 doğru 8 yanlışım çıktı. Fen lisesinde bana sıkıntı olur diye tercih etmek istemiyorum.
Hangi liseye gidersen git ilk 2 yıl her türlü o sayısal derslere gireceksin. 2. yıldan itibaren sözel seçersin olur biter takma kafaya bu kadar.
Ailemi de kırmak istemiyorum. Bir de benim istediğim okul bayağı uzakta ama fen lisesi evimizin dibinde 10 adım yol. Babamın tercih sebeplerinden biride o.
Millet fen lisesi için birbirini yiyor sen fen lisesini beğenmiyorsun :D

Fen lisesi direkt en iyisidir fakat sözelciyim, hukuk, psikoloji vs. okuyacağım diyorsan şehrindeki en iyi anadolu lisesini de tercih edebilirsin. Fakat şahsi fikrim fen lisesine girebiliyorsan fen lisesine girmen yönünde.

Millet fen lisesi için birbirini yiyor sen fen lisesini beğenmiyorsun :D

Ben biraz değişik birisiyim😀

Fen lisesi direkt en iyisidir fakat sözelciyim, hukuk, psikoloji vs. okuyacağım diyorsan şehrindeki en iyi Anadolu lisesini de tercih edebilirsin. Fakat şahsi fikrim fen lisesine girebiliyorsan fen lisesine girmen yönünde.

Muhtemelen öyle yapacağım.
Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı