Airbus A220 Serisi

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Airbus Bombardier Aerospace ile Bombardier CSeries uçakları için bir anlaşma yapıldığını ve uçak projesini satın aldığını duyurmuştu. Alınan uçak modellerinden CS100 ve CS300 modellerinin ismi de Airbus A220-100 ve A220-300 olarak değiştirildi. Airbus'ın yeni uçağı bugün Airbus'ın Toulouse fabrikasında görüntülendi. A220-300'ün koltuk kapasitesi 110 ilâ 140 arasında değişiyor.

HavaSosyalMedya-1016644120511737856-20180710_142341-img1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@InJustice şirin olmuş baya:) Şimdi bu uçak iyi hoş tamam da bu kadar düşük kapasite ile bunu sen nereye kaç kere uçaracaksın? Kısa mesafe uçuşlar için günlük çok seferli bir uçuş açayım desen bunun için, yakıt tüketimi ve masrafı ile karı nasıl karşılayacaksın? Öncelikle bazı teknik bilgilerinin paylaşılması lazım yani tüketim, irtifa, giderler vs. Amerika veya Güney Amerika ülkelerinde iş yapabilir. Çünkü oradaki arazi koşullarından dolayı kısa mesafelere bile pervaneli uçak dahil Embrear modellerini bile kullanıyorlar. Oradaki pazarda bu uçak iş yapabilir. Fakat bizim ülkemiz için nasıl bir durum olur onu bilemiyorum açıkçası.
Dış görünüş olarak ben beğendim yani A319 mu bu mu derseniz bunu seçerdim herhalde:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı