Aircraft War Duyuruldu

Merhaba arkadaşlar başlıkta aircraft war isimli oyun duyuruldu yazıyor fakat ben bu oyunu geçen sene bizzat yazmıştım. Nerde bir Türk oyun sektörü ile ilgili program görsem kafama takılıyor bu bilmiyorum iyi mi yapıyorum ama ben de Türkiyede bir şeylerin gelişmesini değişmesini istiyorum.

Bu oyunu ben deniz naçizane sektöre katkıda bulunmak amacıyla fazla iddialı olmayan basit ve küçük bütçeli bir oyun geliştirmek istedim. Geçen sene bu oyunu yazdım bu sene de bazı hatalarını giderdim falan sürekli bu oyunla uğraşmıyorum tabi arada sırada sıkıldığım zaman dur ya şunu da ekleyeyim oyun güzel olur falan diyorum böyle gidiyor yani ciddi bir şekilde oyuna bağlanmış değilim. Daha doğrusu yeterli kaynak yok. Zaten oyuna baktığınız da neredeyse tüm grafikler hazır menüler hariç internetten ordan burdan resim buluyorsun oyuna ekliyorsun işte bazen oyunda sırıtıyor resim hiç oyunda iyi görünmüyor tabi tek başıma yaptığım için böyle oluyor. Genel olarak yorumlarınızı tahmin edebiliyorum. Bu oyun olmamış. Artık bu Allah'ın emri burada bence söylenmesi gereken bu değil. Geliştiricilere destek olmak onlara ilham vermek gerekir. Ya dostum helal olsun bir şeyler yapmışsın iyi kötü bu yolda devam et geliştir kendini al benden 2TL :) gibi. Tabi şu var oyun her ne kadar oyun olsa da sonuçta bu bir ürün. Mesleğim bu abi bu oyuna 3 hafta çalıştım mesela insan bir şeylerin karşılığını bekliyor ne de olsa her ne kadar 2TL yi bankadan çekemeyecek olsam da. Her neyse konuyu fazla uzatmadan oyunla ilgili kısa bilgileri vereceğim sonra resimleri ve indirme linkini ekleyeceğim.

Oyunu Microsoft Xna Game Studio C# dilinde yazdım. Kodlama her nekadar beni yorsa da uygun grafikleri bulma işi beni en çok yoran kısmıydı.
Tabi grafikleri sadece kopyala yapıştır şeklinde hop attım oldu şeklinde olmuyor bu grafikleri resim düzenleme programlarında oyuna uygun şekilde düzeltme yapman gerekiyor. Ben photoshop kullandım mesela her ne kadar photoshop bilmesmde bununla grafikler üzerinde çalıştım.

Oyunda bir uçağı kontrol ediyoruz uçağı sağa sola harekte ettirmek için yön tuşlarını kullanıyoruz. İstersem ileri geri hareket etmesini de sağlayabilirdim fakat nedense bunu yapmadım. Her neyse oyunda karşınıza çıkan düşman uçakları Ctrl tuşu ile vurup patlatıyoruz ve bunun karşılığında puan ve oyun parası kazanıyoruz. Bu oyun parası ile Tab tuşuna basarak oyunda uçağa ait bazı özellikleri satın alıyoruz oyun parası ile. İstersek bu mağazadaki 5 uçaktan birini de alabiliyorsunuz tabi paranız varsa. Genel olarak eskilerin 1942 tarzındaki oyunun bir değişik versiyonu diyebiliriz.

Oyunun sistem özellikleri:
Windows xp sp3 ya da yüksek sürümde işletim sisteminiz olsun yeter.
Bir de Xna Game Framework kurulu olmalı zaten bu framework kurulu olmazsa oyunu açamazsınız.

Oyunun kurulum dosyası içinde xna frameworkte var bu iki programı kurduktan sonra oyunu açıp oynayabilirsiniz. Bu benim ilk profesyonel oyun projesi çalışmam yani kesinlikle çalışır garanti 60fps diyemiyorum. Oyunu yükledikten sonra dil seçmenizi ister Türkçeyi seçtiğinizde oyun kapanır. Siz tekrar açarsınız burda da lisans işlemini yapmanızı ister eğer sizin elinizde kaçak bir key varsa girebilirsiniz :) yoksa demo tuşuna basıp oyuna göz atabilirsiniz.

Bu arada oyuna oyun kumandası ile oynama desteği ekleyeceğim yakında kısmetse.

Oyunun sitesi: LIGHTKOD YAZILIM
Oyunu bu linkten indirebilirsiniz.

acw1.jpg

acw2.jpg

Kendi başına emek vererek yapman çok hoşuma gitti mesela bende şu aralar Java diliyle uğraşıyorum. Sonuçta insanların senim yaptığın bir şeye saygı göstermesi güzel bi duygu değil mi ?

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Oyunun hilesi yok :) Aslında ekleyebilirim fakat zevk verir mi bilmem.
Başka oyun projeleri de geliştirmek istiyorum tabi uygun şartlar oluşursa yine :).

Evet arkadaşlar yüzyıllar sonra 140 TL ödedim ve steam greenlight hesabı açtım. Artık steamde geliştiriciyim ve yaptığım oyunları greenlighta koyacağım hatta şu oyunu bile greenlighta koydum fakat yardımınız gerek çoğu hayır diyor o kadar para verdim uğraştım abi insan bi evet der ya yardımlarınızı bekliyorum.
Oyun Linki

Arkadaşlar Türkiye gibi büyük bir ülkeden sadece 200 tane mi evet oyu çıkar ya biraz destek olun yardım edin yani bütün steam üyelerine sesleniyorum arkadaşlar sadece linke tıklayıp evet oyu kullanacaksınız hepsi bu biraz yardım edin arkadaşlar.
Steam Greenlight :: Aircraft War

Ne bekliyordun ki ? Sene olmuş neredeyse 2016, sen bildiğin kuş bakışı atari oyunu yapıyorsun. Total Point yerine Total Puan, para birimi olarak İngilizce dilinde TL sembolünü kullanmışsın, Km/h yerine Km/s yazmışsın, Türkçe ile İngilizce karışımı bir oyun olmuş. Bende diğer insanlar gibi beğenmedim. (n)

Arkadaşlar yıllar önce sizden Steam Greenlight için destek istemiştim.
Şimdi de sizden yine oyunuma destek olmak için satın almanızı rica edeceğim oyun kötü olabilir oynamasanız bile alın kütüphanenizde bulunsun ilerleyen zamanlarda dlc paketleri, steam koleksiyon kartları vs gibi şeylerde ekleyeceğim.
Save 15% on Aircraft War on Steam

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı