Airfryer sağlıklı mı?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Bu tür ürünler daha yeni yeni yaygınlaşıyor. Yağsız veya 1 çay kaşığı yağ ile yemekler kızarıyormuş. Peki ne kadar sağlıklı? Güvenli mi? Kalitesi nasıl? Deneyenler veya bilgisi olanlar yorum yapabilir mi?

Ayrıca bu ürünler hakkında uzmanların yaptığı yorumlar ve deney sonuçları neler?

Ben çok çok az yağ koyuyorum. Mesela yarım kilo beyaz ete 1 tatlı kaşığı. Mesela yarım kilo market patatesine 1 çay kaşığı. Arkadaşlar genel olarak gereksiz görmüş ama kendi yemeğini yapıyorsan ve yağdan tasarruf yapmak istiyorsan 10 numara ürün.
Koydun da ne oldu? Kızartma gibi mi yoksa fırında patates gibi mi?
Airfryer bir fırın alternatifi. Fırından avantajı kompakt olması sayesinde çabuk ısınması ve az enerji harcaması. Tek kişilik yemekler yapması iyi oluyor bu bakımdan. Kızartma yapmak istiyorsanız yaptığınız şey kızartma gibi olmuyor tabi ki de, örneğin fırın patates gibi oluyor patates.
O zaman almaya gerek yok. Evde var olan fırında yapmak daha mantıklı.

O zaman almaya gerek yok. Evde var olan fırında yapmak daha mantıklı.
İhtiyaca göre değişir. Börek yaptık mesela geçende 4 kişilik hemen yemelik. Bu börek için fırın çalıştırılmaya değmez mesela. Bu gibi şeyler için aşırı iyi. Daha patates denemedim ama hiç.

Yeni konular

Geri
Yukarı