Airline Manager 4'te gelişmek için öneriler

BadGamer

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Meslek
Mod Yapımcısı/Öğrenci/Spastik İguana ve Terliksi Hayvan Ticaretçisi
Airline Manager 4 ile ilgili taktikleri lütfen bana yazar mısınız? En verimli uçak hangisi? Nasıl gelişebilirim?

@Noble Six 'in bir zamanlar favori oyunuydu AM serisi. En son 2 ve 3'ü oynamıştık onunla. Sonra gece uykumdan kalkıp uçaklara rota atamaya başlayacak raddeye gelince bırakmıştım. En iyi bilgiyi o verir sana. :)
Hafızamdan o kadar sildim ki oyunu... 2008 yılında ilk Airline Manager oyunundan sonra 2020 yılına kadar yardırmıştım birer yıl ara vererek. :D

@BadGamer 4. oyunu hiç hatırlamıyorum. Yine bu forumdan Syper ile ortak bir arkadaşımla birlikte bir ara baktık, beğenmeyip 3. oyuna geri dönmüştük. Airline Manager oyunlarında genellikle Embraer'lerin yüksek kapasiteli (120+) uçakları başlangıçta kazanç getiriyor. Mümkün olan (uçağın menzilinde) en uzak ve en yüksek talepli rotaları seçmen lazım. Uçaklarını alırken de koltuk ayarlamaları için internette hesaplayıcılar var, onlardan yapabilirsin.

Biletlerin fiyatını otomatikte bırakıyordum ben uğraşmak istemediğim için ama kendi denemelerimde en yüksek kâr oranını (az müşteri kaybıyla) önerilenin %10 fazlasını belirleyerek yapıyordum.

2 sene geçmiş ama yazacağım detay tüm oyuncular için lazım. Otomatik fiyatlandırmadan çıkan fiyatlar başlangıç fiyatıdır. Bu fiyatlardan ekonomi sınıfı biletini 1,1 ile, business biletini 1,08 ile ve birinci sınıf biletini 1,06 ile çarpıp çıkan sonuçları 1 Dolar eksik yazarak maksimum zamla satabilirsiniz.

Ayrıca bana göre en iyi uçaklar küçükten büyüğe (Şirketin büyüklüğüne göre seçim en doğrusudur.) şu sırayla ilerliyor.

BAe 146-300, Tupolev Tu-334-200, Vickers VC10, Boeing 737-800, MC 21-400, Boeing 787-8, Ilyushin IL-96-400, Airbus A380-800.

Geri
Yukarı