Termal macun değişiminden sonra laptop açılmıyor

Barong

Kilopat
Yer
Çukurova, Adana
Daha fazla  
Laptopun termal macununu değiştirdikten sonra Power tuşuna basınca, Power ışığı yanıp sönüyordu. Daha sonra hiç tepki vermemeye başladı.
RAM'leri çıkarıp taktım, tüm pinleri yerinde olduğunu kontrol ettim ve pilini çıkarıp şarja taktım ama nafile.

Her erkeğin korkulu rüyası başınıza gelmiş geçmiş olsun hocam. Bazen bu tarz işlemler riskli olabiliyor işte. Power ışığı yanıp sönmesi ve daha sonrasında hiç tepki vermemesi sizi büyük sıkıntılara bile sokmuş olabilir.

Sakin kafayla her şeyi termal macun sürme aşamasına kadar söküp tekrar detaylı takmanızı öneririm.

İşlemi yaparken herhangi bir elektrik çarpması vs oldu mu? Eğer pili çıkartmadan bu işlemi yaptıysanız vücudunuzda biriken statik elektrik bazı donanımlara zarar vermiş olabilir.
Tüm pinler yerine doğru takılmışsa bir de hard diski çıkarıp öyle çalıştırmayı deneyin. Yakın zamanda böyle bir olay başıma geldi. Hard disk pinleri yamulmuş ve bilgisayar açılmaya çalışıyor tepki veriyor ve 2 saniye sonra kapanıyordu. Hard diski çıkarınca sorun düzeldi

Geri
Yukarı