AirPods Modelleri, Apple Music Kayıpsız Ses Özelliğini Desteklemiyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AirPods Apple Music Kayıpsız Ses

AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max kablosuz kulaklıklar Apple Music kayıpsız ses özelliği için desteğe sahip değil. Apple tarafından Apple Music şarkılarının kayıpsız ve yüksek çözünürlükte kayıpsız biçimlerde mevcut olacağı duyuruldu. Öte yandan AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max modellerinde Apple Music kayıpsız ses özelliği için desteğin olmadığı görülüyor. Apple’ın kayıpsız sesi, 24 bit 48 […]

Devamı: AirPods Modelleri, Apple Music Kayıpsız Ses Özelliğini Desteklemiyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Şaka gibi ya, çok saçma.

Standart kablolu kulaklıklar ile kullanabilecek miyiz acaba?
Saçma değil.
Bu Apple'ın kendi seçimi değil, şayet Bluetooth kullanarak aktarabileceğiniz saniye başına kilobaytın bir sınırı vardır. (Emin değilim ama bluetooth 5.0 ile 11 bin kilobayt/sn gibi bir şey)
Bu sınır ortalama bir kayıpsız ses dosyasının kbps değerine çok yakın.
Bir de codec olayı var tabii, alac (apple lossless audio codec) ses dosyalarını bluetooth ile AKTARAMAZSINIZ.
"Standart kablosuz kulaklık" derken kastettiğinize bağlı. Telefon kulaklığını kastetmediğinizi düşünüyorum. Evet kullanabilirsiniz.

Saçma değil.
Bu Apple'ın kendi seçimi değil, şayet Bluetooth kullanarak aktarabileceğiniz saniye başına kilobaytın bir sınırı vardır. (Emin değilim ama bluetooth 5.0 ile 11 bin kilobayt/sn gibi bir şey)
Bu sınır ortalama bir kayıpsız ses dosyasının kbps değerine çok yakın.
Bir de codec olayı var tabii, alac (apple lossless audio codec) ses dosyalarını bluetooth ile AKTARAMAZSINIZ.
"Standart kablosuz kulaklık" derken kastettiğinize bağlı. Telefon kulaklığını kastetmediğinizi düşünüyorum. Evet kullanabilirsiniz.
Haklısınız ama bu benim umrumda değil ki. Aktaramıyorsa bile desteklemesi lazım. Bluetooth kulaklık ile bile kayıpsız müziğin farkı hissedilebiliyor çünkü.

Başka kelimelerle tekrar anlatayım.
Haklısınız ama bu benim umrumda değil ki. Aktaramıyorsa bile desteklemesi lazım. Bluetooth kulaklık ile bile kayıpsız müziğin farkı hissedilebiliyor çünkü.
Bu yazılımsal bir sorun değil. Desteklemekle alakalı değil.
Önce Apple music müzikleri hangi uzantıyla yayınlıyordu bakalım. aac. Apple Audio Codec. Ses kalitesi 320 kbps'e kadar. Bunu bluetooth ile yayınlayabilir miyiz? Tabii ki.
alac'de ise işler farklı. yayınlayamayız. Bu tür formatlar için veri aktarım protokolü inşa edilmedi. alac kullanmayalım o zaman? Alternatifi yok ki. Hiçbir lossless uzantıyı yayınlayamıyoruz.
Bu sorun çözülebilir mi? Evet çözülür. Ama eğer çözülürse, bir devrim olur.
edit: Apple Audio değil Advanced Audio olacak o...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı