AirPods Pro 2 kutusundan gelen ses nedir?

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Arkadaşlar bildiğiniz gibi AirPods Pro 2.nesil ile beraber artık kulaklıkların kutusunda da hoparlör mevcut. Şarja falan takınca ses çıkarıyor. Ancak anlamadığım bir şekilde kutudan bir ses daha çıkıyor. Örneğin kutuyu bir yere bırakıp birkaç saat sonra elime aldığımda kutunun yeşil ışığı yanıp sönüyor aynı anda bu ses çıkıyor sanki bildirim sesi gibi bir şey. Bir süre sonra kendiliğinden duruyor ve kutuyu bir yere bırakıp bir süre geçtikten sonra elime almadıkça da bu ses çıkmıyor. Çok tuhaf bir durum açıkçası internetten de baktım bir bilgi bulamadım. Bu ses neden çıkar ne olduğunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam olayı çözebildiniz mi aynı durumu yaşıyorum
Usta sorunu çözemedim ama internetten baktığımda "Haptic feedback" gibi bir şey çıktı tam ne olduğunu anlamadım ama harekete karşı çıkarıyormuş bu sesi sanırım.

Aynı sorun bende teşkil etmekte ben kulaklığımı bilgisayarıma bağladığımda böyle bir ses almaya başladım bildirim sesi gibi ve susmuyor… haptic tounch dediğiniz ise kulaktıktaki dokunma olayı olabilir yabancılar olayı böyle açıklıyorlar

Aynı sorun bende de var. Ne yapmamız gerekiyor acaba?
Bir şey yapmadım aynı şekilde kullanıyorum. İnternetten baktığımda normal bir şey olduğunu söyleyenleri gördüm.

Şimdi tekrar baktığımda çözümü buldum. Bu sesin sebebi telefonumuzun AirPods'u bizim olarak algılamadığı için çıkardığı uyarı sesiymiş. Başkasının cihazını yanınızda taşıyorsunuz uyarısı gibi bir şey yani. Zaten bu da benim problemlerimden biriydi çünkü bazen telefonuma "Bul" uygulamasından uyarılar geliyordu bir AirPods sizinle hareket ediyor diye halbuki benim kendi cihazım. Çözümü telefondan bluetooth ayarlarına girip "bu aygıtı" unut diyerek kulaklığı unutmak. Daha sonra kulaklıklar kutusundayken ve kutunun kapağı açıkken arkasındaki düğmeye yaklaşık 15 saniye basılı tutun. Önce sarı bir ışık gelecek sonra tekrar beyaza dönecek. Bu olduktan sonra telefonu kulaklığın yakınında açın. Bağlanma ekranı gelecek oradan tekrar bağladığınızda bu kulaklığın artık sizin olduğunu anlayacak ve bir daha ötmeyecek.

@Yeşim07 @Kalemsizkatil @Zygza

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı