AirPods'un orijinal olduğu nasıl anlaşılır?

Batuhan6776

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sarı sitede AirPods gördüm 2. nesil sıfır, kutulu ama yurt dışı yazmış. Adamı aradım konuştum 1200 TL gibi bir fiyata bırakıyor o fiyata sıfır ve orijinal zor olduğunu biliyorum. Olayı nedir biliyor musunuz? Veya gerçekten orijinal olabilir mi?

AirPods'u aldıktan ve iPhone'unuzla eşleştirdikten sonra Ayarlar > Genel > Hakkında > Kapsam bölümündeki "Eşlenmiş Aygıtlar" kısmında AirPods'unuzu görüyorsanız ve ona dokunduğunuzda garanti süresinin ne zaman bittiği veya biteceği gözüküyorsa AirPods'unuz çok büyük ihtimalle orijinaldir.

Bunun dışında, eğer henüz ürün elinizde değilse, ürünün kutusunda ve taşıma çantasında yer alan seri numarasının aynı olduğuna emin olun ve o seri numarasını Check Your Service and Support Coverage - Apple Support adresinden sorgulayın. Bu yöntem ilk yöntem kadar güvenilir değildir çünkü sahte ürüne gerçek bir ürünün yasadışı yollarla edinilmiş seri numarası yazılmış olabilir, ancak cihaz elinizde değilse kullanabileceğiniz en güvenilir yöntemlerden biridir.

Bunların dışında, eğer cihaz elinizdeyse, en belirleyici özellikler "Hey Siri" komutunun stabil çalışıp çalışmaması ve aktif gürültü engelleyici özelliğinin ne kadar iyi çalıştığıdır. Çoğunlukla bu özellikler taklit ürünlerde çok daha az stabil çalışmakta veya hiç çalışmamaktadır.

AirPods'u aldıktan ve iPhone'unuzla eşleştirdikten sonra ayarlar > genel > hakkında > kapsam bölümündeki "eşlenmiş aygıtlar" kısmında AirPods'unuzu görüyorsanız ve ona dokunduğunuzda garanti süresinin ne zaman bittiği veya biteceği gözüküyorsa AirPods'unuz çok büyük ihtimalle orijinaldir.

Bunun dışında, eğer henüz ürün elinizde değilse, ürünün kutusunda ve taşıma çantasında yer alan seri numarasının aynı olduğuna emin olun ve o seri numarasını Check Your Service and Support Coverage - Apple Support adresinden sorgulayın. Bu yöntem ilk yöntem kadar güvenilir değildir çünkü sahte ürüne gerçek bir ürünün yasa dışı yollarla edinilmiş seri numarası yazılmış olabilir, ancak cihaz elinizde değilse kullanabileceğiniz en güvenilir yöntemlerden biridir.

Bunların dışında, eğer cihaz elinizdeyse, en belirleyici özellikler "hey Siri" komutunun stabil çalışıp çalışmaması ve aktif gürültü engelleyici özelliğinin ne kadar iyi çalıştığıdır. Çoğunlukla bu özellikler taklit ürünlerde çok daha az stabil çalışmakta veya hiç çalışmamaktadır.

Çok teşekkürler sağ olun.

Orijinal olma ihtimali Türkiye'nin Ab'ye girmesi ile denk.

Neden dostum ona göre almayacağım bilgi verir misin?

Geri
Yukarı