Airsoft tabancası üstte taşınabilir mi?

@ay1kan hocam dış görünüşlerinden oyuncak olduklarını anlamak zor. İnsanlar görürse paniğe sebep olabilir. Bu yüzden illaki yanınızda taşımak için gereklilikleri vardır.

Ki bu yüzden bele takıldığı zaman ucundaki ayırt edici turuncu halka yok oluyor gerçeğinden ayırt edilemeyeceği için yasak sanırım.

A

Airsoft silahlar oyuncak silah olmuyor mu? Benmi yanlış biliyorum? Benim bildiğim Airsoft silahlar gerçeğe yakın ama gerçek olmayan öldürmeyen ama hafif acıtan silahlar. Yani öldürmeyen sadece hafif can yakan bir oyuncak silahtan da ruhsat istemezler diye düşünüyorum sonuçta nerf silah gibiler benim gözümde. Yanlışım varsa düzeltin pek bir bilgim yok.

Yalnızca ateşli silahlar, ve kurusıkı tabancalar için ruhsat çıkartılabiliyor. Onun dışında Airsoft veya havalı tabancalar için ruhsat çıkartılamıyor bu sebeple Airsoft tabancanın taşınması yasaktır sadece kutusu ve faturası yanında ise a noktasından b noktasına taşınabilir. Yalnızca oyun alanı içinde atışa hazır halde bulunabilir.

Ki bu yüzden bele takıldığı zaman ucundaki ayırt edici turuncu halka yok oluyor gerçeğinden ayırt edilemeyeceği için yasak sanırım.

Airsoft tabancaların ucunda turuncu halka bulunmaz, kurusıkı silahların ucunda turuncu halka bulunur bununda sebebi kurusıkı tabancaların çok tercih edilip soygunların artması üzerine çıkan kanun gereği, üretilen kurusıkı tabancaların gerçek ateşli silahtan ayırt edilmesi üzere var olan bir şey.

Airsoft ve havalı tabancalar kutusunda ve faturası yanında olacak şekilde taşınabilirler. Yanınızda, kutusunda olmadan ya da belinize takarak gezemezsiniz. Cezasını bilmiyorum tam olarak ama bir karşılığı var.

Aziz yıldırım gibi koruma şartlı olan insanlar sadece silah taşıyabilir. Onuda kanıtlaması lazım, neden taşıdığına dair. Onun haricinde her türlü kesici alet, silah vb her şey taşınması yasaktır.

Aziz yıldırım gibi koruma şartlı olan insanlar sadece silah taşıyabilir. Onuda kanıtlaması lazım, neden taşıdığına dair. Onun haricinde her türlü kesici alet, silah vb her şey taşınması yasaktır.
Ya kankam kaynak gösterin yasadan gözünüzü seveyim beğenmedim atmışsınız 1 tane yasa at da bilgilenelim herkes kafasına göre konuşursa olmaz ki.

Ya kankam kaynak gösterin yasadan gözünüzü seveyim beğenmedim atmışsınız 1 tane yasa at da bilgilenelim herkes kafasına göre konuşursa olmaz ki.
Babam ruhsatlı silah aldı. Ve dedem başkomiser,kuzenim saray korumasında özel hareket polisi. İçindeyim kanka,ruhsatı yeni aldık.

Sen kalkıp onu belinde taşırsan boncuklu tabanca bile dikkat çeker karşındakini gereksiz huzursuz edersin. Taşımanın tek bir tipi yok ki ben ne bileyim adam sırtına mı asacak beline mi koyacak yanında mı bulunduracak? 1 tane yasa göster bana aile hikayeni anlatmana gerek yok.

Sen kalkıp onu belinde taşırsan boncuklu tabanca bile dikkat çeker karşındakini gereksiz huzursuz edersin. Taşımanın tek bir tipi yok ki ben ne bileyim adam sırtına mı asacak beline mi koyacak yanında mı bulunduracak? 1 tane yasa göster bana aile hikayeni anlatmana gerek yok.
Kanka taşı,git polise göster. Sonra başına gelen işlere bakarsın,detay mı vereyim ? İşim güç yok yalan mı söyleyeceğim sana ? Yasası vardır bunun tabi ki. Ne biliyim yasası nerede,polise emir verilmiş. Kural belli.

Bana airsoft silahın yasak olduğunu yazan 1 tane yasa gösterin doğrusunu öğrenelim.

Kanka taşı,git polise göster. Sonra başına gelen işlere bakarsın,detay mı vereyim ? İşim güç yok yalan mı söyleyeceğim sana ? Yasası vardır bunun tabi ki. Ne biliyim yasası nerede,polise emir verilmiş. Kural belli.
Ya birader her şeyin bir kuralı vardır eyvallah. Sen bana şunun yasak olduğunu babandan amcandan değil de resmi yazılardan anlatsana sen elinde silahla polisin yanına gidersen başına ne gelmesini bekliyorsun Allah aşkına söylediğinle benim yazdığımın ne alakası var? Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi yanında faturası olursa taşıyabilirsin.

Geri
Yukarı