Airties 200 PowerLine adaptörde sürekli kopma sorunu

Narsistim

Centipat
Daha fazla  
Airties 200 PowerLine adaptörde 10 dakikada bir kopma sorunu yaşıyorum daha sonra adaptörü prizden söküp tekrar taktığımda bağlantı düzeliyor sebebi ne olabilir acaba? Bu arada bilgisayara gelen Airties adaptör elektriği üçlü prizden alıyor bu yüzden olabilir mi? Ben daha bilgisayarımı dün topladım dün akşam problem yaşamamıştım şimdi niye sorun yaşıyor olabilirim?

Ana modemin ayarlarının çoğaltıcının desteklediği şekilde olduğundan emin olun.
Mesafenin ideal olduğundan, düzgün sinyal geldiğinden emin olun.
Ana modeminizin marka modeli nedir?
Eğer iyi bir modeminiz varsa daha iyi bir genişletici alabilirsiniz.

Maddi imkan varsa en iyisi TP-Link Mesh sistem, yoksa en sağlıklısı kablo çekmek. Ayrıca adaptörü çoklu prize değil direkt sade bir şekilde duvardaki prize tak.

Ana modemin ayarlarının çoğaltıcının desteklediği şekilde olduğundan emin olun.
Mesafenin ideal olduğundan, düzgün sinyal geldiğinden emin olun.
Ana modeminizin marka modeli nedir?
Eğer iyi bir modeminiz varsa daha iyi bir genişletici alabilirsiniz.
Mesafe 5 6 metre diyebilirim arada bir duvar var.
Modem TP-Link Archer C5w
Maddi imkan varsa en iyisi TP-Link Mesh sistem, yoksa en sağlıklısı kablo çekmek. Ayrıca adaptörü çoklu prize değil direkt sade bir şekilde duvardaki prize tak.

ASUS USB-N14 Yüksek Çekim Çift Antenli Kablosuz USB Adaptör alayım diyorum.

Modemle ilgili bir sıkıntı yok, modem kaliteli.
TP-link menzil genişletici ile sorunu çözersiniz.
Modem yazılımınızın güncel olduğundan emin olun varsa güncelleme yapın. Sonrasında yine gözlemlersiniz.

Modemle ilgili bir sıkıntı yok, modem kaliteli.
TP-Link menzil genişletici ile sorunu çözersiniz.
Modem yazılımınızın güncel olduğundan emin olun varsa güncelleme yapın. Sonrasında yine gözlemlersiniz?

Çok ilginç torrent açıktı bir şeyler indiriyordum, torrenti kapattım düzeldi. Bu durumda torrenti nasıl kullanabilirim :( ?

Çok ilginç torrent açıktı bir şeyler indiriyordum, torrenti kapattım düzeldi. Bu durumda torrenti nasıl kullanabilirim :( ?
Uyku moduna alıyor olabilir kendini.
İnternet kullanırken mi kesilme yaşanıyor yoksa boşta olduğu zaman mı kesilme yaşanıyor?
Cihazın ayarlarında belki uyku ile ilgili bir seçenek olabilir.

Uyku moduna alıyor olabilir kendini.
İnternet kullanırken mi kesilme yaşanıyor yoksa boşta olduğu zaman mı kesilme yaşanıyor?
Cihazın ayarlarında belki uyku ile ilgili bir seçenek olabilir.

Sadece torrent indirirken belirli bir süre sonra bağlantı tamamen kopuyor. Şimdi band genişliğini düşük yaptım bir de 1 MB sınır koydum şu an kopma olmadı. PowerLine adaptörde herhangi bir ayar bulunmuyor, modem arayüzüne de girdim orada da bir şey göremedim sadece bu durumun torrent kaynaklı olmasına şaşırdım doğrusu.

Geri
Yukarı