Ajazz AK820 Pro vs Dermoshark Top75

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ajazz AK820 Pro ----> 60$ + (vergi kısmını bilmiyorum)
Darmoshark Top75 Mekanik Klavye ----> 3.149 TL

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. İkisinin de sesi baya tok ve sessiz klavyeler. Bunlar gibi sesi tok kaliteli önerebileceğiniz bir şeyler olursa da önerilere açığım. Ajazz'ı baya beğendim fakat yurtdışından geliyor oluşu + whatgeekte aslında 1450 TL gibi bir fiyata gelebilecekken bize gönderimlerini kapatmış olmalarından dolayı nasıl olur bilemiyorum. Eğer Ajazz önerirseniz, vergisi tahmini ne kadar çıkar bilen aydınlatırsa sevinirim. Değerli yorumlarınızı yapın ki alışverişimi bugün tamamlayabileyim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ajazz'da Güneye Bakan Ledler diyor yani ledler Switch'lerin alt kısmında, Yani her Keycaps'te aynı etkiyi vermeyebilir. Ama Güney yönlü ledler için de harika Keycaps setleri var. Güney ledlilerde Switch de farklı oluyor muydu hatırlamıyorum. Ama klavye üzeri ekran olayı falan şu sıralar moda.

Demonshark da klasikleşmiş bir düzende ve gayet popüler. İkisi de genel özellikler olarak gayet hoş diyebilirim.

1706523978076.png

1706524062459.png

Şahsen ben çok keyif alırdım bu şekilde güneye bakan ledli bir klavye ve Keycaps setinden.

Ajazz'da Güneye Bakan LED'ler diyor yani LED'ler Switch'lerin alt kısmında, Yani her Keycaps'te aynı etkiyi vermeyebilir. Ama Güney yönlü LED'ler için de harika Keycaps setleri var. Güney ledlilerde Switch de farklı oluyor muydu hatırlamıyorum. Ama klavye üzeri ekran olayı falan şu sıralar moda.

Demonshark da klasikleşmiş bir düzende ve gayet popüler. İkisi de genel özellikler olarak gayet hoş diyebilirim.

Eki Görüntüle 2100536

Anladığım kadarıyla siz ses ve thoc denilen (tok sesli) kısmından ziyade, aydınlatma tarafından bahsediyorsunuz. LED kısmı abartılı önemli değil, karanlıkta klavyeyi görmek için gözümü kısmasam yeter.

Fiyatından dolayı AK820 Pro. Şahsen Top75 daha ucuz olsaydı yine AK820 Pro tercih ederdim. Bence Top75 muadillerine göre tercih edilmemesi gereken bir klavye.

Hocam iki modelde de zaten tuş kapakları ışık geçirmiyor. Yani zeminde ışık animasyon vs. olsa da klavye tuşlarını karanlıkta aydınlatacak olan yek şey monitör ışığı olacaktır. Harici bir masa lambası veya aydınlatma gerekebilir yani.

Bu arada Amazon'dan iade etmen de kolay olur her ihtimale karşı. Wraith'de ürünü açınca iade almıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam ayıplı mal olmadığı sürece. Amazon en sağlıklı çözüm geliyor bana.

Paylaştıklarının ikisinin de kasa içi ve pcb dolguları mevcut olduğundan ve linear switch olduğundan ses tokluk verecektir elbette. Ama tokluk arıyorsanız genelde tam metal kasalılar ve buna özel daha çok modlama yapılmış klavyeler oluyor. Ya da siz kendiniz daha tok hale getirmelisiniz.

Hocam iki modelde de zaten tuş kapakları ışık geçirmiyor. Yani zeminde ışık animasyon vs. olsa da klavye tuşlarını karanlıkta aydınlatacak olan yek şey monitör ışığı olacaktır. Harici bir masa lambası veya aydınlatma gerekebilir yani.

Bu arada Amazon'dan iade etmen de kolay olur her ihtimale karşı. Wraith'de ürünü açınca iade almıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam ayıplı mal olmadığı sürece. Amazon en sağlıklı çözüm geliyor bana.

Paylaştıklarının ikisinin de kasa içi ve pcb dolguları mevcut olduğundan ve linear switch olduğundan ses tokluk verecektir elbette. Ama tokluk arıyorsanız genelde tam metal kasalılar ve buna özel daha çok modlama yapılmış klavyeler oluyor. Ya da siz kendiniz daha tok hale getirmelisiniz.
Maalesef ilk link amazon değil dostum. Epomaker'ın kendi sitesi. Yani yurtdışından gelecek mecbur. 60$'lık ürünün vergisi ne kadar çıkar acaba tahmini. Az da olsa yeterli gelecek aydınlatmayı verir sanki ama bilmiyorum tabii hikayeden de konuşmayayım.

Maalesef ilk link amazon değil dostum. Epomaker'ın kendi sitesi. Yani yurtdışından gelecek mecbur. 60$'lık ürünün vergisi ne kadar çıkar acaba tahmini. Az da olsa yeterli gelecek aydınlatmayı verir sanki ama bilmiyorum tabii hikayeden de konuşmayayım.
Vergilerin belirli hesaplamaları var fiyata göre. Ama hiç o şekilde almadım. Hep vergisi önceden ödenecek şekilde aldım Amazon'dan. Ama Amazon'da bu modellere yakın bir çok bilindik güzel klavye de var. Bence biraz gezinmen iyi olur. Hem kargo hem gümrükte sorun yaşamazsın önceden ödediğin ürünlerde. İade etmek istediğinde de aynı parayı geri alıyorsun Amazon'dan.

Vergilerin belirli hesaplamaları var fiyata göre. Ama hiç o şekilde almadım. Hep vergisi önceden ödenecek şekilde aldım Amazon'dan. Ama Amazon'da bu modellere yakın bir çok bilindik güzel klavye de var. Bence biraz gezinmen iyi olur. Hem kargo hem gümrükte sorun yaşamazsın önceden ödediğin ürünlerde. İade etmek istediğinde de aynı parayı geri alıyorsun Amazon'dan.
İnanın çokça gezindim. İnternetten alışverişlerimin, ihtiyaç farketmeksizin Amazon kullanan biriyim fakat muadil toklukta bir klavye bulamadım. 300-500 fazla olsa amazonda 820 Pro alacağım ama hiç yok. Eğer bulabilirseniz ve benimle paylaşabilirseniz sevinirim, vaktiniz yoksa da problem değil teşekkür ederim desteğin için.

Whatgeek'ten vergi çıkmıyor. Türkiye'ye Yunexpress ile gönderiyorlar zaten, o da vergi çıkarmıyor. Whatgeek sayfasında ne fiyat yazarsa o kadar ödüyorsunuz. Fakat şuan gönderimler kapalı, 1-2 hafta da açılmaz diye düşünüyorum.

Whatgeek'ten vergi çıkmıyor. Türkiye'ye Yunexpress ile gönderiyorlar zaten, o da vergi çıkarmıyor. Whatgeek sayfasında ne fiyat yazarsa o kadar ödüyorsunuz. Fakat şuan gönderimler kapalı, 1-2 hafta da açılmaz diye düşünüyorum.
Evet onu biliyorum işte sorun orada. O yüzden Epomaker'ın sitesine yönelmem gerekiyor gibi duruyor.

Geri
Yukarı