AK-47 | Asiimov satıp Cyberpunk alınır mı?

Dolar olarak değil TL olarak alıyor arkadaş parayı haberiniz olsun. O halde Silah Kasası 1 neden arttı? Herkes birden açmak istediği için mi :).
Ayrıca ilk çıktığı zamanları o en baş, elbette düşer.
Bunu belirttim zaten, yükselmesi için doları beklemesi lazım, ancak dolar yükselince sadece skinden alacağı para yükselmiyor, bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Oyun fiyatları, market fiyatları, her şey yükseliyor.

Bunu belirttim zaten, yükselmesi için doları beklemesi lazım, ancak dolar yükselince sadece skinden alacağı para yükselmiyor, bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Oyun fiyatları, market fiyatları, her şey yükseliyor.

Market fiyatlarına ne ara bağladınız hocam?

Oyun 125 TL değil, indirimli hali o. Seneye onun fiyatı 800 olunca, oyunların fiyatı da muhtemelen 2 katına çıkmış olacak. Dolayısıyla mantıklı bir önerme değil.
Oyunu seneye al demedim. 125 TL'lik oyuna değmez dedim. Bir oyun alınacaksa düz fiyatından da alınmaz, indirim beklenir. Bunun kuralı bence budur. Bir insan 125TL biriktiremeyip malını, eşyasını satarak oyun almaya çalışıyorsa hiç oyuncu olmasın daha iyi.

Oyunu seneye al demedim. 125 TL'lik oyuna değmez dedim. Bir oyun alınacaksa düz fiyatından da alınmaz, indirim beklenir. Bunun kuralı bence budur. Bir insan 125TL biriktiremeyip malını, eşyasını satarak oyun almaya çalışıyorsa hiç oyuncu olmasın daha iyi.
Sanki evini arabasını satıyor oyun için, lafa bak.

Sanki evini arabasını satıyor oyun için, lafa bak.
Ek olarak hala mantıksız, skinin fiyatı artar pahalıdan satarsın diye bi mantıkla yaklaşıyorsun ama skinin fiyatı artana kadar her şeyin fiyatı zaten 3 katına çıkmış olacak, bu ülkede en kolay anlaşılabilecek şeyin bu olması gerekirken bu forumda bile bunu anlamakta zorluk yaşayan insanlar olduğunu görmek beni oldukça şaşırtıyor.

Sanki her oyun süper özgünmüş gibi konuşuyorsunuz. Yaratıcı bir şey yapmak dönemsel olarak imkansız zaten. Oynarken keyif alıyorsan oyun iyidir yani... ( hatalarla çıkması üzdü artık hatasız oyun çıktığını görmüyoruz bence )

Örneğin Dying Light 1 favori oyunlarımdan biri sayılır. 2. oyunu o kadar beğenemedim çok fazla kendine has yenilik eklenmesine rağmen oyun 1.'si gibi akmıyor.
Çıkan oyunların hepsi özgün demiyorum. Bu oyunların temellerini oluşturacak kaliteli oyunları oynadım diyorum. Ve hepsi o zamanlarda kendine özgün oyunlardı. Şimdi son zamanlarda çıkan oyunların hiçbirinde bu özgünlüğü göremiyoruz. Kıyaslasak birebir aynı oyunlar gibi duracak. Sadece kendi makyajıyla. Cyberpunk da bu oyunlardan birisi ve ubisoft oyunlarıyla karşılaştırsan teması dışında her şeyi aynı olur.
Sen keyif alırsın ben almam. Çünkü otuz defa bu oyunun muadilini oynadım. Dankek'in çilekli kekini yiyip, topkek'in çilekli kekini de yedikten sonra on numara çilekli kekmiş demek gibi bir şey en basit haliyle. Çilekli kek işte ya 😀

Çıkan oyunların hepsi özgün demiyorum. Bu oyunların temellerini oluşturacak kaliteli oyunları oynadım diyorum. Ve hepsi o zamanlarda kendine özgün oyunlardı. Şimdi son zamanlarda çıkan oyunların hiçbirinde bu özgünlüğü göremiyoruz. Kıyaslasak birebir aynı oyunlar gibi duracak. Sadece kendi makyajıyla. Cyberpunk da bu oyunlardan birisi ve ubisoft oyunlarıyla karşılaştırsan teması dışında her şeyi aynı olur.
Ubisoft oyunlarıyla aynı mı? Sen gerçekten oyun oynadığına emin misin? Ubisoft oyunları, oyuncunun kendi istediği şekilde oynaması dışında başka bir şeye izin vermez. Onun tek bir oynanış şekli vardır. Sözde son oyunlarla gizlilik temasını benimseyeceklerdi AC'lerde, hala Warrior olarak oynamak çok daha kolay ve eğlenceli oyunlarda. Gizlilik yapamıyorsun, tek atamadığın düşmanlar var oyunda. Warrior deyince de, ağır ve hafif kılıç dışında yine çeşitlilik yok.

Bu konuda ne AC'lerle, Tom Clancy'lerle kıyaslamayamazsın oyunu. Oyun gizliliği de destekliyor, agresif oynanışı da. Bunun haricinde hikayesi unique. Karakterin ne kahraman, ne de kötü adam, kendi hikayesini yazmaya çalışıp benliğini yitirip ölen biri. Hani neyini birebir gördün onu bile anlamıyorum.

Ek olarak hala mantıksız, skinin fiyatı artar pahalıdan satarsın diye bi mantıkla yaklaşıyorsun ama skinin fiyatı artana kadar her şeyin fiyatı zaten 3 katına çıkmış olacak, bu ülkede en kolay anlaşılabilecek şeyin bu olması gerekirken bu forumda bile bunu anlamakta zorluk yaşayan insanlar olduğunu görmek beni oldukça şaşırtıyor.
Skinin fiyatının sadece TL değil dolar bazlı artacağını düşündüğümden bu yorumu yapıyorum. AK Asimov hala kutulardan çıkıyor mu bilmiyorum. Bundan 3 sene önce 10-20 kuruşa sattığım kutular 50 60 TL olmuş. Steam'de şuan bir artış var evet ama her şeye yansıyacağını, en azından her oyunun %300 gibi saçma şekilde artacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı