AK Parti'den 2023 seçiminde ilk kez oy kullanacak 6 milyon gence özel hazırlık girişimi

Kabine ve Başbakanlık eskisi gibi olacak zaten. Bazı gerekli yeni bakanliklar olacak. CB yetkileri kısıtlanacak. 12 Eylül Anayasası ile işleyen siyaset ve hukuk alanında değişiklik planları vardır.
Hocam parlamenter sistemi neden destekliyorsunuz?Gelişmiş pek çok ülkede(WW2 kaybedenleri hariç) başkanlık sistemi uygulanıyor.

Aslında şöyle olmalı. Meclis güçlendirilmiş parlamenter sistemi ve diğer ülkelerde kullanılan sistemleri incelemeli. İyice inceleyip karma bir sistem yapmalı. Eski sistemin açıklarını kapatan daha güçlü bir sistem.

Bu yaptıklarıyla maksimum 10 kişiyi kandırırlar. O bile çok zor aslında.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 101. Madde:

Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir. Cumhurbaşkanı'nın görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.

Anayasa değişmezse aday olamaz.

Hayır olur. Yıllardır oldu. Bunu şöyle bypass ediyorlar. Meclisteki eski cumhurbaşkanlıklarını silmeden önce arşivliyorlar sonrasında meclise bu aday daha önce hiç ne Cumhurbaşkanı oldu ne de aday. Mecliste kabul ediyor ve böylece aday oluyor.

Benim görüşlerim her türlü kazanır bu malum parti bunların yerine başkası geçse zaten daha kötüye gidecek işler Allah sonumuzu hayır etsin.

Aday olur, paşa paşa kazanır da. Kazanmasa da kazanır...

İyi de ikisi bir mi? Amerika siyaseti hakkında pek bilgi sahibi değilim ama Trump'ın ekonomiyi iyi yönettiğini biliyorum. Bir de Tayyip Erdoğan'a bak, adam ben ekonomistim diyor ülkenin hali ortada.
Herhangi bir Amerikan başkanının Amerikan Merkez Bankası'na emir verememesi dışında bir sıkıntı yok gibi ortada... İnsan hayatı boyunca tek adam rejimi görünce kafa karışıyor haklı olarak. Ayrıca iyi denilen Trump zamanında 0.8€ = $1 iken şu an 1€ = $1. Belirtmek istedim.

20 yaşındayım 20 yıldırda bu iktadır yönetiyor her yıl yaşanan sorunlar olan olaylar artık bıktım heleki son yıllardaki adaletsizlik ve ekonomik sorunlar çok bekler oy gençlerden.

Geri
Yukarı