Akasa "Viper" 12cm S-Flow Fan Alınır Mı?

Ürünü Teknobiyotik'ten sipariş ettim. Etmez olaydım. Daha kargoya bile verilmedi. Ne taleplere bakıyorlar ne telefonları yanıtlıyorlar. Kesinlikle bu firmadan alışveriş yapmayın korona'nın zirve olduğu dönemlerde bile normalde alışveriş yaptığım yerlerde bu kadar uzun sürede kargo yapılmadı. Sitede kargo süresi max 3 gün yazıyor diye bekledim 3 gün olmasını ama 3. günde hiç bir haraket olmadı. Piyasa böyle firmalara kalmış gerçekten üzüldüm.

Ürünü Teknobiyotik'ten sipariş ettim. Etmez olaydım. Daha kargoya bile verilmedi. Ne taleplere bakıyorlar ne telefonları yanıtlıyorlar. Kesinlikle bu firmadan alışveriş yapmayın Korona'nın zirve olduğu dönemlerde bile normalde alışveriş yaptığım yerlerde bu kadar uzun sürede kargo yapılmadı. Sitede kargo süresi Max 3 gün yazıyor diye bekledim 3 gün olmasını ama 3. günde hiçbir hareket olmadı. Piyasa böyle firmalara kalmış gerçekten üzüldüm.

Merhaba fanı aldınızmı sıcaklıklarda düşüş oldumu bende alacağımda yardımcı olabir misiniz.

Soldaki 120mm yuvaya uyumlu 140mm boyutunda fan, sağda ki direk 140mm fan. İki fanda da RPM değerleri vs aynı, fan boyutları da aynı.

Tam olarak hangi kısımda 140mm almam daha iyi olacak? Ben estetikten dolayı soldakini tercih etmeyi düşünüyorum çünkü.
Eki Görüntüle 582712

Düz 12 cm olan değerler:

• Uygulama: Kasa Fanı
  • Boyutlar: 120 x 120 x 25 mm
  • Fan Hızı: 600-1900 RPM PWM otomatik kontrol
  • Fan Hava Akışı: 83.63 CFM
  • Fan Hava Basıncı: 2.98 mm H2O
  • Fan Ömrü: 50000 saat
  • Fan Yapısı: Hydro Dynamic bearing
  • Gerilim: 12V 0.17A
  • Gürültü Seviyesi: 6.9 -28.9 dBA
  • Bağlantı: 4-pin
  • Ürün Kodu: AK-FN059
Bu da 12 cm yuvasına oturan 14cm değerleri:

• Boyutlar: 145 x 145 x 25 mm (12cm Fan Yuvası ile Uyumludur)
  • Fan Hızı: 600-1600 RPM PWM otomatik kontrol
  • Fan Hava Akışı: 109.55 CFM
  • Fan Hava Basıncı: 2.91mm H2O
  • Fan Ömrü: 50000 saat
  • Fan Yapısı: Hydro Dynamic bearing
  • Gerilim: 12V
  • Gürültü Seviyesi: 7 - 21.7 dBA
  • Bağlantı: 4-pin
  • Ürün Kodu: AK-FN073
"İki fanda da RPM değerleri vs aynı, fan boyutları da aynı." Demişsin. Nerden esinlendin ? Yanlış bilgi vermeyelim lütfen :) Fan boyutları aynı değil bile. Sadece vidaları oturtmaya çalıştığımız yuvalar 12 CM için uyarlanmış. Yani bu fanları 240mm bir radyatör'e takamazsınız. Sizin bu yazdıklarınızı okuyan birisi size inanarak satın alabilir ve elinde patlayabilir.
NOT: Bu arada 2. el uygun fiyat satın almak istersen ilan açabilirim. 3 adet tertemiz var.

Son düzenleme:
Ufak hort yapayım, konuyu incelerken gördüm de..

Arkadaş 12cm uyumlu 14cm fanlardan bahsetmiş, yani yanlış bilgi vermemiş. Her iki fan da 14 cm, birisi 12cm'lik deliklere uysun diye çerçevesi değiştirilmiş.
"İki fanda da RPM değerleri vs aynı, fan boyutları da aynı." Demişsin. Nerden esinlendin ? Yanlış bilgi vermeyelim lütfen :) Fan boyutları aynı değil bile. Sadece vidaları oturtmaya çalıştığımız yuvalar 12 CM için uyarlanmış. Yani bu fanları 240mm bir radyatör'e takamazsınız. Sizin bu yazdıklarınızı okuyan birisi size inanarak satın alabilir ve elinde patlayabilir.
NOT: Bu arada 2. el uygun fiyat satın almak istersen ilan açabilirim. 3 adet tertemiz var.

Geri
Yukarı