Akasa Viper vs Arctic F120

Burada görüntü mü yoksa performans mı daha önemli?

Görüntü çok önemliyse ışıklı bir fan bakın ona zaman.

Dediğim gibi RGB alacak kadar önemsemiyorum fakat gerçekten tasarımını, rengini hiç beğenmedim. Sanki 2000lerden çıkmış gibi duruyor. Az bir performans farkı için değer mi bilemiyorum. Şu anda önceliğim Arctic fakat Akasa'yı da düşüneceğim. Bahsettiğiniz model normal Viper mıydı? Yoksa başka bir Akasayı önerir misiniz?

Arctic ile çok fark yok sayılır tercih sizin tabi ama ben Akasa tercih ederdim bana soracak olursanız.
Peki ya Arctic'lerden hangisini tercih edersiniz? Bir de Akasa tercih etmenizin sebebi sadece kağıt üzerindeki rakamlar(CFM, Basınç) mı? Bu arada bütün bilgiler ve tavsiyeler için teşekkür ederim.

O kasaya yapacağın en mantıklı yükseltme dört tane ARGB performanslı fan almak şeklinde olur. Gerekirse tek tek alırsın böylece performansın yanında görsellikten feragat etmemiş olursun. 103 CFM alttaki fanı tavsiye ederim.

O kasaya yapacağın en mantıklı yükseltme dört tane ARGB performanslı fan almak şeklinde olur. Gerekirse tek tek alırsın böylece performansın yanında görsellikten feragat etmemiş olursun. 103 CFM alttaki fanı tavsiye ederim.

Siz atasıya kadar nasıl görmemişim bu fanları şaşırdım doğrusu. 103 CFM ve 2.38mm/H2O gerçekten iyiymiş. Hem de RGB ledleri var. 1 adet Arctic BioniX P120 siparişimi verdim bile. İleride bütçem olursa attığınız fandan öne 3 tane koymak mantıklı olur. Arctic'i arkaya egzoz olarak, kasayla birlikte gelen 2 adet fanı da üste egzoz olarak koyarım öyle bir durumda. Çok da güzel olur. Herkese çok teşekkürler.

Siz atasıya kadar nasıl görmemişim bu fanları şaşırdım doğrusu. 103 CFM ve 2.38mm/H2O gerçekten iyiymiş. Hem de RGB LED'leri var. 1 adet Arctic bionix P120 siparişimi verdim bile. İleride bütçem olursa attığınız fandan öne 3 tane koymak mantıklı olur. Arctic'i arkaya egzoz olarak, kasayla birlikte gelen 2 adet fanı da üste egzoz olarak koyarım öyle bir durumda. Çok da güzel olur. Herkese çok teşekkürler.

Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat bende F120 düşünüyorum. P120 fanlar soğutucular için deniliyordu. Benim kasamın önü mesh olduğu için F120 daha uygun diyorlardı. Sizde öyle düşünmenize rağmen niçin P120 aldınız acaba. Bir de sıcaklıkları yazmışsınız, kaç derece bir düşüş oldu sistem parçalarınızda. Teşekkürler.

Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat bende F120 düşünüyorum. P120 fanlar soğutucular için deniliyordu. Benim kasamın önü mesh olduğu için F120 daha uygun diyorlardı. Sizde öyle düşünmenize rağmen niçin P120 aldınız acaba. Bir de sıcaklıkları yazmışsınız, kaç derece bir düşüş oldu sistem parçalarınızda. Teşekkürler.
Merhabalar. İlk aldığımda kasamın içi termal olarak felaket durumdaydı. Şu anda oyun oynarken ekran kartım 70 dereceyi geçmiyor, 2070S Ventus için gayet iyi bir sıcaklık. Evet P120 radyatörler için üretiliyor, F120'deki F harfi flow yani akım, P120'deki P harfi pressure yani basıncı simgeliyor. Benim kasamın da önü mesh, P120 tercih etmemin ana sebebi CFM verilerinin çok yakın olması fakat P120'nin basıncının çok daha yüksek olmasıydı. Şöyle bir durum var, fanların basınç değerinin yüksek olması stabilite kazandırır. İdeal koşullarda F120 daha yüksek debi sağlasa da; tozlu, hava akışının kısıtlı olduğu bir filtrede P120 daha iyi çalışacaktır.

Merhabalar. İlk aldığımda kasamın içi termal olarak felaket durumdaydı. Şu anda oyun oynarken ekran kartım 70 dereceyi geçmiyor, 2070s Ventus için gayet iyi bir sıcaklık. Evet P120 radyatörler için üretiliyor, F120'deki F harfi Flow yani akım, P120'deki p harfi pressure yani basıncı simgeliyor. Benim kasamın da önü mesh, P120 tercih etmemin ana sebebi CFM verilerinin çok yakın olması fakat P120'nin basıncının çok daha yüksek olmasıydı. Şöyle bir durum var, fanların basınç değerinin yüksek olması stabilite kazandırır. İdeal koşullarda F120 daha yüksek debi sağlasa da; tozlu, hava akışının kısıtlı olduğu bir filtrede P120 daha iyi çalışacaktır.

O zaman mesh kasamda P120 daha iyi performans verecekse bende P120 alabilirim demektir. P120 ile Akasa Viper 12cm arasındayım şu an siz ne dersiniz? Ses ve performans açısından hangisini almalıyım.

Geri
Yukarı