Akbank kredi kartı taksitini chip para ile ödeme var mı?

damagexd

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Akbank kredi kartından taksitli alışveriş yapsam bunun taksidini her ay chip para ile ödeyebilir miyim? Axess'in sitesinde böyle yazıyor.
  • Chip-para ile öde özelliği internet alışverişleri de dahil olmak üzere tüm dönem içerisindeki harcamalarda peşin satış ve faizsiz taksitli işlem tipleri için geçerlidir.
  • Ekstreleşmiş harcamalar için chip-para ile öde özelliği kullanılmamaktadır.
Ben anlamadım ekstreleşmiş harcama ne demek taksitli alışverişte olmuyor mu yani bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Bak o her yerde geçmiyor dediğini anladım örnek vereyim ben Turkcell faturamı ödüyorum ondan sonra işlem bekleyenden dönem içine geçtiğinde orada chip paran varsa chip para ile öde butonu açılıyor diyelim faturam 250TL 50TL chip param var ve chip para ile ödeye basmadan önce 1500TL limitli kartımda 1250TL limit kaldı faturadan dolayı sen 50 TL chip parayı kullandığında limitin 1300TL oluyor ama dediğim gibi orada tüm dönem içerisindeki harcamalar dediğine bakma.

Her alışverişte kullandırmıyor o chipleri.

Bak o her yerde geçmiyor dediğini anladım örnek vereyim ben Turkcell faturamı ödüyorum ondan sonra işlem bekleyenden dönem içine geçtiğinde orada chip paran varsa chip para ile öde butonu açılıyor diyelim faturam 250TL 50TL chip param var ve chip para ile ödeye basmadan önce 1500TL limitli kartımda 1250TL limit kaldı faturadan dolayı sen 50 TL chip parayı kullandığında limitin 1300TL oluyor ama dediğim gibi orada tüm dönem içerisindeki harcamalar dediğine bakma.

Her alışverişte kullandırmıyor o chipleri.
Sağolun hocam 3500 tl chip para var inventustan alışveriş yapsam verirmi acaba ya riskede atmak istemiyorum o puanı harcamam lazım en iyisi akşam alayım aldıktan sonra chip para ile öde seçeneği yoksa iptal edeyim.

Ekstreleşmiş dediği ekstren kesildikten sonrası oluyor. Taksitli harcamalarda sonradan taksitlendirdiklerimde chip-para ile ödeme çıkmıyor. Alırken taksitli seçtiklerimde yapabiliyordum.
Chip-para ile ödeme seçeneği anında çıkmıyor işlemin provizyondan çıkması gerekiyor yaklaşık 1-2 gün sürebiliyor.

Ekstreleşmiş dediği ekstren kesildikten sonrası oluyor. Taksitli harcamalarda sonradan taksitlendirdiklerimde chip-para ile ödeme çıkmıyor. Alırken taksitli seçtiklerimde yapabiliyordum.
Chip-para ile ödeme seçeneği anında çıkmıyor işlemin provizyondan çıkması gerekiyor yaklaşık 1-2 gün sürebiliyor.
Çok sağolun hocam peki vade farklı taksit seçeneğiyle alsam chip pra ile öde seçeneğinin çıkmama ihtimali varmı yukarda diyorya faizsiz taksitli işlem için diye hiç riske atmayayım vade farksızmı alayım ?

Hocam o konuda hiçbir bilgim yok ben hiç vade farklı alışveriş yapmadım. Toplama bilgisayar mı alacaksınız?
Pc aldımda monitor alacağım 3070 ekran kartının yanına 1080p monitör alacaktım almışken 1440 p alayım banka puanınıda değerlendireyim diye düşündüm.

Axess kartla taksitli alışverişlerinizi de vade farklı farksız fark etmeksizin chip para ile ödeyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı