Çözüldü Kredi kartı taksitini önceden ödemek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hartwelll

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, direkt konuya gireceğim. 650 TL'lik 3 taksitli bir alışverişim bulunmakta. İlk taksitini ödedim, ikinci taksite daha var ancak bunu erkenden ödeme şansım var mıdır?

Çözüm
Evet, var. Bankaya göre mobil uygulamadan taksit kapatmayı seçebilirsiniz veya müşteri hizmetlerini arayıp kapatabilirsiniz.

Ayrıca taksitler kadar para yatırırsanız da günü geldikçe borçtan düşer ama asıl kapatma, yukarıdaki gibi oluyor.
Evet, var. Bankaya göre mobil uygulamadan taksit kapatmayı seçebilirsiniz veya müşteri hizmetlerini arayıp kapatabilirsiniz.

Ayrıca taksitler kadar para yatırırsanız da günü geldikçe borçtan düşer ama asıl kapatma, yukarıdaki gibi oluyor.

Çözüm

Merhaba, Banka kartımda 200TL nakit vardı. Ziraat internet bankacılığından Kredi kartı borcu öde işleminden banka kartımdaki 200 TL'yi kredi kartı borcu için yatırdım. Taksitlerin ödeme tarihi gelmeden yani. Ödeme yaparken "Güncel Borç" 0 TL olarak gösteriyordu ancak 200 TL borç ödemesi yaptıktan sonra "Güncel Borç" kısmı +200TL olarak gözüktü. Ne kadar ödeme yaparsam Güncel borca ödediğim kadar borç yazıyor anlayamadım bir bilginiz var mı bu konuda?

Merhaba,

Artı olarak göstermesi, bankanın size borcu olduğu anlamına geliyor. Taksit veya ekstre günü gelince 200’den taksit tutarı düşecektir. Aynı şekilde harcama yaparsanız da 200’den düşecektir. 200 TL’ye kadar harcama yapsanız da borçlu olmuyorsunuz anlamına geliyor şu anki haliyle. Taksit, ekstreye düştüğü zaman 200’den azalır. Örneğin taksit tutarı 150 TL ise +50 olarak güncellenir.

Merhaba,

Artı olarak göstermesi, bankanın size borcu olduğu anlamına geliyor. Taksit veya ekstre günü gelince 200’den taksit tutarı düşecektir. Aynı şekilde harcama yaparsanız da 200’den düşecektir.
Bankaya herhangi bir borcum yok yani doğru mu anladım hocam? Taksit gününe kadar yani.

Tam olarak öyle.

Örneğin bugün 50 TL harcarsanız +150 TL olur. Dönem borcundan fazla ödendiği için artıda oluyor. Taksit de diyelim ki 100 TL olsun, günü gelince +50 TL olur. Taksit, daha fazla olursa yine eksiye düşecektir. :)

Tam olarak öyle.

Örneğin bugün 50 TL harcarsanız +150 TL olur. Dönem borcundan fazla ödendiği için artıda oluyor. Taksit de diyelim ki 100 TL olsun, günü gelince +50 TL olur. Taksit, daha fazla olursa yine eksiye düşecektir. :)
Taksiti erken ödememin sebebi kredi kartı limitini artırmaktı. 1300 TL limiti vardı kartın taksitli alışverişten sonra kullanılabilir limit 650 TL oldu. Amacım limiti 850 yapmaktı ve ödediğim 200 TL ile Kullanılabilir limit 850 oldu. Şimdi ben 850 TL'lik alışveriş yapsam kredi kartıyla +'ya geçen 200 TL, 0 TL olarak mı gözükecek yani eksiye düşecek değil mi?

Evet, eksiye düşecek. 850 TL harcarsanız an itibarıyla 650 TL borcunuz olur ve taksit günü gelince de bunun üzerine bir de taksit eklenir. Artı bakiye, harcamaların tutarı kadar eksilir.
Çok teşekkürler 🙂

• Beğen
İfadeler: Tim
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı