Akbank Uygun Hesap Bulunamadı Hatası'nın Çözümü nedir?

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, birkaç gündür bu sorunla cebelleşiyorum. Müşteri hizmetlerinden tutun başka Akbank hesabına kadar denedim. Çözümü bilmiyorlar. HepsiBurada'dan telefon almaya çalışıyorum. Farklı tarayacı'da telefon'dan her yerden denedim neredeyse. Şikayet var'a bile yazdım ama bot olarak cevap veriyorlar. Akbank ile Hepsiburada'dan alışveriş kredisi ile alışveriş yapan var mı? Yardımcı olabilecek birileri yok mudur hiç?
😢

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (156).png
    Ekran Görüntüsü (156).png
    25,9 KB · Görüntüleme: 178
Son düzenleme:
Merhaba, konu aslında kredi puanıyla ilgili değil. Sıfır faizli ama başvuru aşamasında bir kredi tahsis ücreti kesiliyor alışveriş tutarının yaklaşık binde 5'i oranında. Bu tutara denk gelen paranın vadesiz hesabınızda mevcut olması gerekiyor.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Merhaba, konu aslında kredi puanıyla ilgili değil. Sıfır faizli ama başvuru aşamasında bir kredi tahsis ücreti kesiliyor alışveriş tutarının yaklaşık binde 5'i oranında. Bu tutara denk gelen paranın vadesiz hesabınızda mevcut olması gerekiyor.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Müşteri hizmetleri bize bu şekilde bilgi vermedi ek olarak dostum 2 Akbank hesabında deneme yaptık bir hesapta 25.000 TL limit vardı büyükbabamın hesabıydı diğer hesapta ise tam olarak 600 TL para vardı. Hadi büyükbabamın hesabını geçtim alacağım telefon 5.300 TL civarına denk geliyor 600 TL 5.000 TL'nin binde 5'i etmiyor mu? Daha sonra zaten krediyi Denizbank üzerinden aldık ve hesapta ortalama 50 TL limit olmasına rağmen anında verdi krediyi. Bizzat deneyimlemiş oldum ben de. :D Bu arada müşteri hizmetleri ile 2 konuşmamız oldu ilk konuşmada aynı sizin gibi hesapta para yok dediler daha sonra 600 TL para yükledim, olmadığını görünce tekrar aradım ve bu sefer sorunun kredi puanından kaynaklandığını söylediler.

Merhaba, birkaç gündür bu sorunla cebelleşiyorum. Müşteri hizmetlerinden tutun başka Akbank hesabına kadar denedim. Çözümü bilmiyorlar. HepsiBurada'dan telefon almaya çalışıyorum. Farklı tarayacı'da telefon'dan her yerden denedim neredeyse. Şikayet var'a bile yazdım ama bot olarak cevap veriyorlar. Akbank ile Hepsiburada'dan alışveriş kredisi ile alışveriş yapan var mı? Yardımcı olabilecek birileri yok mudur hiç?
😢
Merhabalar çözüm basit. Akbank Hesabına 100TL yatır ve işlemine devam. 41 TL gibi bir ücret kesiyor kredi tutarı için, parayı bulamayınca sistem bu hatayı veriyor.

Merhabalar çözüm basit. Akbank Hesabına 100TL yatır ve işlemine devam. 41 TL gibi bir ücret kesiyor kredi tutarı için, parayı bulamayınca sistem bu hatayı veriyor.
Sorun çok geride kaldı ve bununla alakası yokmuş. 600 TL yatırmama rağmen aynı hatayı vermeye devam etti.

Aynı sorunu yaşayıp çözüme ulaştım. Tekrar sorun yaşayan arkadaşlar olursa diye bilgiyi aktarıyorum.
Akbank vadesiz hesabım ''Nar'' hesabı idi. Uzun denemeler sonucu en son bir müşteri iletişim sorumlusu akbank mobilden normal bir ''vadesiz'' hesap açıp tekrar denememi önerdi. Hesabı açtım, alışverişi aynı şekilde tekrar denedim ve bu kez hata vermedi karşıma hesaplarımı çıkardı, yeni açtığım vadesiz hesabı seçip işleme devam ettim ve anında onay aldım. Uygun hesap bulunamadı hatası yüksek oranda hesabın ''normal vadesiz hesap'' olmamasından kaynaklanıyor. Benim sorunun bu şekilde çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı