Akdeniz 2 yıllık bilgisayar programcılığına gidilir mi?

Ders saymak aldığın dersin içeriği ile yeni yerleştiğin üniversitedeki dersin içeriği ile aynıysa dersi almış kabul ediliyorsun. Izlediğin yol mantıklı, ama karar senin. DGS'de yanlış hatırlamıyorsam Türkçe ve Matematik var. Puan önemli değil, önemli olan yüzdelik dilim.
Peki Akdeniz’de 2 yıllık okuyup Akdeniz’de 4 yıllığa çevirdiğimde 4 yıllık ingilizce bölüm ders sayılma durumu ne oluyor

Bilgisayar programlamacılığı ile meslek lisesi bilgisayar bölümünün dersleri aynı, meslek lisesi daha ağır hatta. Boş bölüm, boşa 2 sene kaybı
2 yıl bunu okuyayım sonra DGS gireyim geçeyim falan diye de düşünme bence, DGS'deki kontenjanlar çok az ve her okul kabul etmiyor. Onun yerine gerekirse 2 yıl çalış güzel bir sıralama yap Bilgisayar Mühendisliğine gir.

Bilgisayar programlamacılığı ile meslek lisesi bilgisayar bölümünün dersleri aynı, meslek lisesi daha ağır hatta. Boş bölüm, boşa 2 sene kaybı
2 yıl bunu okuyayım sonra DGS gireyim geçeyim falan diye de düşünme bence, DGS'deki kontenjanlar çok az ve her okul kabul etmiyor. Onun yerine gerekirse 2 yıl çalış güzel bir sıralama yap Bilgisayar Mühendisliğine gir.
Boşa 2 sene diyorsunuzda 2 yıllıktan mezun olanların iş imkanı daha fazla.
2 yıl çalış diyorsun yine boşa zaman kaybı, sınavdan ne alacağım belli değil bu sene virüs çıktı herşey altüst oldu garantisi yok 2 yıl çalışmanın.
Ama 2 yıllık okumanın en azından bir meslek sahibi olma ihtimali ve 4 yıllığa geçiş için kolay bir yolu var.

Boşa 2 sene diyorsunuzda 2 yıllıktan mezun olanların iş imkanı daha fazla.
2 yıl çalış diyorsun yine boşa zaman kaybı, sınavdan ne alacağım belli değil bu sene virüs çıktı herşey altüst oldu garantisi yok 2 yıl çalışmanın.
Ama 2 yıllık okumanın en azından bir meslek sahibi olma ihtimali ve 4 yıllığa geçiş için kolay bir yolu var.
2 yıllıktan mezun olanın iş imkanı mı daha fazla? :D Hocam bu bilgiyi nereden duydunuz bilmiyorum ama artık 4 yıllık mühendislik okuyanın bile iş bulamama gibi bir ihtimali varken 2 yıllığın iş imkanı daha fazla falan değil.

2 yıllıktan mezun olanın iş imkanı mı daha fazla? :D Hocam bu bilgiyi nereden duydunuz bilmiyorum ama artık 4 yıllık mühendislik okuyanın bile iş bulamama gibi bir ihtimali varken 2 yıllığın iş imkanı daha fazla falan değil.
Kamu alanında daha hızlı bulunuyor. Bu bir gerçek Çünkü devlet lisansa çok para vermesi gerekirken önlisansa daha az para veriyor.

2 yıllığa giden arkadaşların hepsinin ağzında bi DGS ile 4 yıllığa tamamlarım var. Olmayacak duaya amin demeye gerek yok bence DGS ile geçmeniz çok zor. Kontenjan sayısı komik denecek derecede az.

Hayatınız boyunca asgari ücretle sürünmek isterseniz tabii, düşük maaşa iş boldur

Üniversite okurken neden olmasın 4500TL az değil
Bak ben sana acı bir gerçek söyliyeyim. Türkiye'de okuduğun sürece okul sadece ortam. Dersleri YouTube'dan daha kolay öğreniyorsun.
Gelde bunu büyüklerine anlat
2 Yıllığa giden arkadaşların hepsinin ağzında bir DGS ile 4 yıllığa tamamlarım var. Olmayacak duaya amin demeye gerek yok bence DGS ile geçmeniz çok zor. Kontenjan sayısı komik denecek derecede az.

Olmayacak duadan ziyade laf olsun diye okursan zor olur ama sevdiğin bölüm iş ise neden olmasın. Okulların ders programlarına bakınca o derslerle ilgili heyecanlanıyorum.

Üniversite okurken neden olmasın 4500TL az değil

Gelde bunu büyüklerine anlat

Olmayacak duadan ziyade laf olsun diye okursan zor olur ama sevdiğin bölüm iş ise neden olmasın. Okulların ders programlarına bakınca o derslerle ilgili heyecanlanıyorum.
Sevgiyle olacak iş değil sadece hiç Dikey Geçiş sınavı sorularına baktınız mı? Eğer risk alır ne de olsa ben DGS ile geçerim diye giderseniz tepetaklak gidebilirsiniz. DGS ile geçiş yapmak sanıldığı gibi değil.Sizin tercihiniz sadece ben kendimce yorum yaptım karar yine de sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı