Akıcı İngilizce konuşmak

snrkaan

Kilopat
Makaleler
6
Günümüz dünyasında İngilizce önemli ve hatta olmazsa olmazlardan biri. Bazı hedeflerim doğrultusunda akıcı İngilizce'ye ihtiyacım var. Ana dilin İngilizce olduğu ülkelere gitme gibi bir fırsatım yok. Bunun haricinde "Native English" tabirine en yakın seviyeye nasıl gelebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Udemy üzerinden kurs almıştım. Orda siteler öneriyorlardı önce yazışıyorsun sonra karşında ki ile anlaşırsan skype vb geçerek görüntülü olarakta muhabbet edebilirsin.

Benim bir arkadaşım şuan böyle meksikalı biri ile konuşuyor, geliştiriyor kendini.

Site adı : interpals

Kursa gitme gibi bir imkanınız yoksa internetten ingilizce eğitimlerine göz atabilirsiniz kendinize bir çalışma ortamı yaratırsanız zaten gelişecektir. Fakat ingilizceyi öğrendiniz fakat teoride kaldı bunu uygulamaya dökmezseniz öğrendiklerinizin kalıcılığı gidecektir. WhatsApp'dan Skype'dan yabancı arkadaşlar edinmek. Sizin gibi ingilizceye atılmış insanların oluşturduğu sohbet gruplarına katılmak buluşmak ingilizce konuşmak size yardımcı olacaktır. Bu ücretsiz çözüm.
Paranız ve vaktiniz varsa kursa gidin ama ekstra olarak yine insanlarla uygulamalı olarak konuşun.
İngilizce-Türkçe sözlük hatim edin. Daha sonrasında İngilizce-İngilizce sözlük kullanın kelime dağarcığınızı geliştirin. Türkçe alt yazılı diziler izleyin uzun sezonlu ve dili düzgün anlaşılır(Lost gibi.). Kulak aşinalığı kazandıktan sonra İngilizce dublaj videolar izleyin youtube'dan yabancı kanallara abone olun ve takip edin. İngilizce hikaye/öykü kitapları okuyun.
İngilizce kısa sürede kazanılan bir değil. Düzene koyduktan sonra 1-2 yıl içerisinde rahat bir şekilde konuşmanızı ileri seviyeye taşımış olacaksınız.

Yaşınız kaç? Native Speaker'a yakın bir ingilizceyle konuşabilmeniz için sizin ingilizce öğrenmeye 10'lu yaşlarda başlamanız gerekiyor. Bir kaç tane Teamspeak üzerinden public sunucu bulun ve rastgele insanlar ile sohbet etmeye çalışın. Yakın diyorum hiç bir zaman o rakam %100 olmaz.

Yaşınız kaç? Native Speaker'a yakın bir ingilizceyle konuşabilmeniz için sizin ingilizce öğrenmeye 10'lu yaşlarda başlamanız gerekiyor. Bir kaç tane Teamspeak üzerinden public sunucu bulun ve rastgele insanlar ile sohbet etmeye çalışın.

Böyle bir kısıt yok. Yanlış yönlendirmeyin insanları lütfen. Sadece küçük yaşta yabancı dilin daha kolay öğrenildiğine dair araştırmalar var.

Günümüz dünyasında İngilizce önemli ve hatta olmazsa olmazlardan biri. Bazı hedeflerim doğrultusunda akıcı İngilizce'ye ihtiyacım var. Ana dilin İngilizce olduğu ülkelere gitme gibi bir fırsatım yok. Bunun haricinde "Native English" tabirine en yakın seviyeye nasıl gelebilirim?

Bunu yapabilmenin en iyi yolu yabancılarla konuşmaktır. Özellikle de ana dili İngilizce olan insanlarla iletişim kurabilirsen bir hayli faydasını görürsün. Ama bu iletişim büyük oranda sesli konuşma olmalıdır. Yazışma o kadar geliştirici olmayabiliyor.

Böyle bir kısıt yok. Yanlış yönlendirmeyin insanları lütfen. Sadece küçük yaşta yabancı dilin daha kolay öğrenildiğine dair araştırmalar var.
Evet, o yüzden 30 yaşında Amerika'ya gidip de 20 yıl kalıp, ingilizce'yi akıcı konuşamayan insanlar var. Araştırmaysa doğru bir şey kesinlikle. Kendim 2. bir dil öğrenirken bir öncekine kadar daha çok zorluk çekiyorum çünkü yaşım geçiyor.

Evet, o yüzden 30 yaşında Amerika'ya gidip de 20 yıl kalıp, ingilizce'yi akıcı konuşamayan insanlar var. Araştırmaysa doğru bir şey kesinlikle. Kendim 2. bir dil öğrenirken bir öncekine kadar daha çok zorluk çekiyorum çünkü yaşım geçiyor.
30 yaşında Amerika'ya gidip 20 sene kalıp İngilizce'yi akıcı konuşamayan insanların kendi problemidir bu. Yapılamayacağı anlamına gelmez. Spesifik örneklerden yola çıkarak şahsi kanaat oluşturup bunu bilimsel bir teorem gibi sunmayınız lütfen.

30 yaşında Amerika'ya gidip 20 sene kalıp İngilizce'yi akıcı konuşamayan insanların kendi problemidir bu. Yapılamayacağı anlamına gelmez. Spesifik örneklerden yola çıkarak şahsi kanaat oluşturup bunu bilimsel bir teorem gibi sunmayınız lütfen.
Peki, dediğiniz gibi olsun. Ben ne anlarım ki zaten. Alt tarafı uzun bir süre tecrübe ettim bunları bir çok kişi gördük.

Yaşanmışlara değil yaşamaya bakın. Kurs imkanınız varsa ve İstanbulda ikamet ediyorsanız maddi durumunuz yerindeyse size önerebileceğim en iyi yabancı dil kursu; Boğaziçi Üniversitesi yabancı dil kursudur. Şuanda sonbahar dönemi için başvurular başladı 10 günü falan var. Ben de gitmeyi düşünüyorum. Bu konu üzerinde uzun zamandır araştırıp bilgi topluyorum.

Geri
Yukarı