Akılları Sıra Dijitalleşen Çok Akıllılar

Bu elemanların IQ puanı sizce kaç?

• 999.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999

Oy: 3 21,4%
  • Ayakkabı numaraları bölü gözlük numaraları

Oy: 11 78,6%

• Oy verenlerin toplamı
    14
  • Anket kapandı .
Moderatörlerden ricam başlık aynı kalsın, nasıl bir üstün zekalılıktır bu! Sizlere de bu Einstein'ların dahiyane işlerinden birini anlatmak istiyorum. Yakında seçimler de var, umarım IQ puanı 32.482.384.345.383.908 olanlara sempati duyanlar fikirlerini değiştirir. Ben ortaokulda öğrenciyim (Sütünü iç de yat diyeceklere.). Okullarda zorunlu derslerin yanında bir de yardımcı dersler var. Önceden kağıda yazıp güzel güzel seçmiştik seçeceğimiz dersleri. Ama şimdi keratalar icat çıkardı, bu işi artık dijital mecralarda yapacakmışız. :). Ben zaten Carl Sagan'dan kırk kat daha zeki bu elemanların zekice işler çevireceğini sezmiştim. Neyse kullanıcı adlarımızı, bir de şifrelerimi kağıtlara yazıp, bize getirdiler :facepalm:. Heriflerin Richard Feynman oldukları her hallerinden belli. Aklıma Serdar Kuzuloğlu'nun asıl kafaların dijitalleşmesi gerektiğini anlatan şu yazısı (Sitenin düzgün çalışmadığı oluyor, Google önbellekten falan bakarsınız artık.) geldi. Kullanıcı adlarını ve şifrelerini kağıda yazıp (alt alta), getirmek. Tam da dijital çağın ruhuna uygun, takdir ettim doğrusu :kedi:. Ha bir de müdür yardımcısının yanına gittim çünkü öğretmenim herkes bir tane seçsin dedi, ben bakma gereği bile duymamıştım sonra da kağıdı götürdülerdi. Müdür yardımcısı "Git gözüme gözükme, yarın gel. Ayağınıza kadar getiriyoruz (Overlokçu musun gardaş?), bir de yanımıza geliyorsunuz." dedi. Bir an sen kim oluyo'n k...ının b...uyla konuşuyorsun demek istedim bitişik kaşlı, eciş bücüş suratına. Yarın geldim, bu sefer de: "Aaah, ah. Asmak, kesmek lazım bunları, getiriyoruz yanlarına da bakmıyorlar, sonra da yanımıza geliyorlar." diyerek verdi. Tabii keşke tüm zekilikler burada bitse. İki gün sonra (DDoS etkisi yaratan yüklenme geçmiş olsun diye.) evde kağıtta okuduğum (yanlış okumayayım diye insan üstü efor sarf ettiğim) kullanıcı adımı ve şifremi girdim (defalarca kez :lanet:) hata mesajı verdi. Şifre sıfırlamayı denedim, captcha kodunu doğru giriyorum, kah doğru girmediğimi söylüyor kah doğru girdiğimi söylüyor bir şey değişmiyor. KOMİK! Yarın öğretmenlerimden birini bulup benim için yapmasını rica edeceğim. Özetle şeyleri dijitalleştirerek sadece dijitalleşmecilik oynarsınız, kafalarınızı dijitalleştir(E)mediğiniz sürece. Bir de ümidimdir ki Technopat'lar bu akıllıları oylarıyla yere yapıştıracaktır.

Son düzenleme:
Üniversitelerde aynı. Gelme o yüzden. İyi dil öğren motivasyok mektubu yazdır gerçekten iyi bir hocana, yurt dışında oku. Bir tanıdık kaynağı görüntüle ile ders kaydı yaptı. Düşünün daha ders kaydı açılmamış. Hele ki öğrenci işleri tam bir fiyasko. Amcalar teyzeler ölümü bekliyor orada. Onları orada bekleten sistem de onu ayakta tutanlar da yok olsun.

@Barışçıl Daha benim üniversiteye gitmeme çok var :D. Yurtdışına da gidemem ama iyi bir lise için uğraşıyorum. Umarım salak olmayanlar idare edilen, iyi bir liseye giderim. Tabii gene en baştakilerin zekiliklerini çekmek zorunda kalacağım. Seçimlerden de umudum aslında çok değil, kimi kandırıyorum :(.

Bu arada bazı arkadaşlarım ancak gece geç saatlerde girebildiklerini söylediler, bugün deneyeceğim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı