Türkiye'deki eğitim

@Burkinhos
Neden öğrenemiyorsun? Bal gibi de öğrenirsin, abartmayın. Öğrenemeyen kişinin kendi ayıbıdır. Sanki okulda bunun eğitimi verilmiyor. Çok temel bir şey dediğin şey. Noktadan sonra büyük harfle başlamayan kişiler bilmediklerinden değil üşendiklerinden öyle yapıyorlar.
El yazısı denilen bir şeyi benim yaşıtlarıma zorunlu olarak öğrettiler. Yazı yazmayı öğretmediler. Sonra 6.sınıfa bir geçiyorsun bakıyorsun hoca fişek gibi yazıyor sen el yazısıyla yetişmeye çalışırken yazı denmeyen değişik bir karalama çıkıyor ortaya.

Hem sistemi hem öğrencileri bozuk olan bir eğitimin içindeyiz. Yani suçu sadece sisteme atmamak gerekiyor. Emin olun öğrenciler adam akıllı işlerini yapsalar sistem bu kadar kötü olmazdı.

@Burkinhos
Neden öğrenemiyorsun? Bal gibi de öğrenirsin, abartmayın. Öğrenemeyen kişinin kendi ayıbıdır. Sanki okulda bunun eğitimi verilmiyor. Çok temel bir şey dediğin şey. Noktadan sonra büyük harfle başlamayan kişiler bilmediklerinden değil üşendiklerinden öyle yapıyorlar.

@ahmet07enes sizin videonuzdaki olayda tamamen kişilerle alakalı. Basit bir yüzde problemini bile yapamıyorsa o kişi ya akılsızdır ya da aşırı tembeldir.
Matematiği nasıl öğreneceğini öğretmeden direkt matematiği öğrettikleri için böyle. İçinde bir matematik dehası bile olsa eğer nasıl öğreneceğini öğrenmediysen, bir işe yaramıyor. Parti şapkası

Türkiyedeki eğitim: Öğretmenler belirli süreliğine sultandır, ağızlarından çıkan her söz kanundur. Bence öğretmenlerin gereksiz afra tafralarının önüne geçilebilmesi için gereksiz yetkileri alınmalı ve öğrencilere itibarları iade edilmeli. Sözlü notları kaldırılmalı, yazılılar ortak sınava bağlanmalı ya da OBP puanının üniversiteye girişi etkilemesi durumu kaldırılmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı