Akıllı bileklik için farklı uygulama kullanılmalı mı?

Badoo

Kilopat
Daha fazla  
Amazfit Band 5 kullanıyorum. Bazı özellikler bakımından gelişmiş seçenekler sunduğu için notify for amazfit adında bir uygulamayı kullanmayı düşünüyorum ancak güvenlik politikasını okuduğumda biraz ucu açık ifadeler gördüm. Sonuçta para verip aldık aleti durduk yere elime almak istemiyorum. Sizce bu gibi ürünün kendi uygulması olmayan farklı uygulamaları kullanmak mantıklı mı, zarar verir mi?

Amazfit Band 5 kullanıyorum. Bazı özellikler bakımından gelişmiş seçenekler sunduğu için notify for amazfit adında bir uygulamayı kullanmayı düşünüyorum ancak güvenlik politikasını okuduğumda biraz ucu açık ifadeler gördüm. Sonuçta para verip aldık aleti durduk yere elime almak istemiyorum. Sizce bu gibi ürünün kendi uygulması olmayan farklı uygulamaları kullanmak mantıklı mı, zarar verir mi?

Zarar vermeyebilir, ancak özelliklerden mahrum kalmanız olası.

Koskoca Amazon dolandırmaz sizi merak etmeyin.

Amazfit Band 5 kullanıcısıyım ben de. Kendi uygulaması gayet stabil ve yeterli. Hangi özellik için yetersiz geldi size?

Özellikler ile alakalı değil. Arkadaş gizliliğiden korkuyor. Sonuçta biyometrik veriler ciddi veriler.
Hocam ona bakarsanız android veya IOS telefonların da kendi health uygulamaları var ve onlar da bu bilgilerin çoğunu depoluyor. Eğer biyometrik verilerden korkuyorsa bileklik almanın bir manası yok. O cihazların amacı zaten bu bilgileri depolayıp bir veri haritası çıkarmak. Ayrıca kimse sizin biyometrik verilerinizi alıp da kullanmaz merak etmeyin.

Hocam ona bakarsanız Android veya iOS telefonların da kendi health uygulamaları var ve onlar da bu bilgilerin çoğunu depoluyor. Eğer biyometrik verilerden korkuyorsa bileklik almanın bir manası yok. O cihazların amacı zaten bu bilgileri depolayıp bir veri haritası çıkarmak. Ayrıca kimse sizin biyometrik verilerinizi alıp da kullanmaz merak etmeyin.

Ben de zaten aksini iddia etmedim. Sadece arkadaşın muhtemel çekincelerinden bahsettim. Zaten her şeyimiz ellerinde. Çok da sıkıntı yok benim için :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim genel olarak bakış açısını merak ettim. Korktuğum veriler de biyometrik verilerden ziyade rehber, account vs. gibi veriler. Sonuçta uygulama resmi uygulaması olmadığı için durduk yere kimsenin bilgisini kendi ihmalkarlığım yüzünden olmadık yerlerde paylaşmak istemedim.

Yorumlarınız için teşekkür ederim genel olarak bakış açısını merak ettim. Korktuğum veriler de biyometrik verilerden ziyade rehber, account vs. gibi veriler. Sonuçta uygulama resmi uygulaması olmadığı için durduk yere kimsenin bilgisini kendi ihmalkarlığım yüzünden olmadık yerlerde paylaşmak istemedim.
Hocam hem stabillik hem de güvenlik bakımından bilekliğin resmi uygulamasını kullanmak en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı