Akıllı tahtadaki Pardus işletim sistemi nasıl Windows yapılır?

Baya güzel kurduk(!)

Hocam kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum bunu yanlış olma olasılığı pekala vardır: Windows 10'da kasmayan sistem 11'de de kasmaz. Ben böyle bir şey hiç görmedim çünkü.

Tahtada i3-2310M/4GB RAM vardı ancak 480GB SSD olduğundan ağır hissettirmiyordu sistem. Bide bence işletim sistemleri çok fazla program yükledikçe ağırlaşmaya başlıyor. O programların diskte bıraktıkları alan ve arkaplan servisleri olduğu için.

Tahtada böyle bir durumda yok. Zaten topu topu 5 program kuracağız bende güncel bir sistem kullanmak istedim.

Evet öyle bir derdimiz yok. Windows'u lisanslı kullanmak zorunda değilsiniz. Kaldı ki akıllı tahtalar zaten gömülü lisansla geliyorlar. Yani siz Windows OEM lisanslı tahtayı Pardus'a çevirince ülke ekonomisini kurtarmış olmuyorsunuz :)

Kusura bakmayın, o kararı 2012'de Fatih projesi başlamadan önce vermeliydiniz.
Ssd varsa sıkıntı yok. Bizim tahtalarda da 320gb dandik hddler çalışıyor işte..

Bu arada eğer ilk deneyimiyse dediğiniz doğru. Ben daha geçen gün öğretmenlerden izin alıp tahtaya Windows 11 kurdum, bir sorun yaşamadık. Ancak dediğim gibi izin aldığım için :)
Uyuz insanın nereden çıkacağı belli olmuyor, devlet malına müdahele ederek risk almaya gerek yok.

Gerekliyse bazen EBA admin şifresi istiyor ama format atarken istememesi gerekiyor yani biz yaparken istemedi 8 GB RAM çöp işlemciye Windows 11 kurduk sorunsuz çıtır gibi çalışıyor sadece arada bir mavi ekran hatası alıyoruz ona da çözüm bulamadık.

Yeni konular

Geri
Yukarı