Akıllı tahtayı kullanmak disiplin suçu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar detaya girmeyim fakat ortam kötü değil yani. Okulda genel olarak erkek çok az; kızlar çoğunlukta. Sınıfta 29 kız, 8 erkeğiz. Öyle söyleyeyim.

Benim eski okulumda olabilir diye düşündüm o yüzden sormuştum. O nasıl sınıf ya bizim 15 erkek 26 kız 😀

Eğer olay anlattığınız gibi ise iki taraf da haksız. O tahtaların vergisi Warband oynamanız için değil eğitim için verildi, disipline gidilmez bu sebep için ama çok suyunu çıkarmayın siz de; hani gidip Warband falan indirmeyin, indirecekseniz bari modlu indirin. Vanilla Warband mı olur, hoca olsam direkt gönderirim disipline.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmak suç değildir lakin dışardan program aktarmak ve izinsiz bir şey indirmek yasaktır. Tahtaları kullanabilirsiniz lakin oyun indirmek ya da farklı şeyleri indirmek için kullanamazsınız.

Teneffüslerde o tahtalarda amaç aslında öğrencinin derste öğrendiklerini araştırmasıdır. Tabii bizim ülkedeki öğrenciler(çok başarılı oldukları için) bu amaçla kullanmazlar. Eğlence cihazı haline getirirler, bazı hocalar buna tepki gösterir. Bir cezası yoktur ama oyun falan indirirseniz; kınama cezası falan alabilirsiniz.

Bir de senin verginle alındı diye senin olmuyor. Senin oyun oynaman için değil, eğitim görmen için alınıyor. Eğitim amaçlı kullanmana kimse bir şey demez zaten.

Bir de senin verginle alındı diye senin olmuyor. Senin oyun oynaman için değil, eğitim görmen için alınıyor. Eğitim amaçlı kullanmana kimse bir şey demez zaten.

Kesinlikle katılıyorum hocam ya benim kuzenimin arkadaşları 5. sınıfta (zekaya bak anca kötü şeylere çalışsın) yasaklı sitelere girmişler VPN ile yani diyecek bir şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı