Akıllı tahtayı kullanmak disiplin suçu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer olay anlattığınız gibi ise iki taraf da haksız. O tahtaların vergisi Warband oynamanız için değil eğitim için verildi, disipline gidilmez bu sebep için ama çok suyunu çıkarmayın siz de; hani gidip Warband falan indirmeyin, indirecekseniz bari modlu indirin. Vanilla Warband mı olur, hoca olsam direkt gönderirim disipline.
Fire & Sword modunu indirmiş arkadaşlar zaten. :D

Bu dönem açık öğretime geçtim ve okulun o gereksiz stresinden ve çevresinden kurtuldum. (YTD) Çok takmamak lazım.

Hocam tam benim kafadansın. Sisteme zarar vermediğin sürece kullanman serbest diye biliyorum. Sisteme zarar veriseniz devlet malına zarara giriyor.
Iıı şey bir soru sormak istiyorum. Senin kullanıcı adın neden luniz?

Bu dönem açık öğretime geçtim ve okulun o gereksiz stresinden ve çevresinden kurtuldum. (YTD) Çok takmamak lazım.
Ya aslında ben de böyle yapacaktım fakat okul puanını alamıyormuşuz galiba öyle yapınca YKS'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de böyle dedim. Dini karıştırdı işe.🤔

Maalesef. Sonra diyorlar ülke neden gelişmiyor. Arkadaşım var Japonya'da, konuşuyorum; diyor işte burada böyle böyle kodlama eğitimi veriliyor, işte yazılım yapılıyor. Türkiye'de ise saçma salak bir kediye programdan dans ettiriyoruz. (Stratch 3)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya aslında ben de böyle yapacaktım fakat okul puanını alamıyormuşuz galiba öyle yapınca YKS'de.
Yok hocam yanlış bilgi.
Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrencilerin tümü, Örgün eğitimde okuyan öğrencilerin sahip olduğu hakların tümüne sahiptir.

Çoğu okulun akıllı tahtasında artık flash belleklere atılan program ile açılan bir kilit yöntemi olduğunu biliyorum ve bana saçma geliyor. Bu akıllı tahtalar sadece öğretmenler için değil bence öğrencilerinde kullanımına açık olması lazım. Hocanız şundan kızmış olabilir belki telefonlar toplanıyorsa ya da yasaksa ha telefona bakmış ha akıllı tahtaya bakmış kafası olması muhtemel. O gün o akıllı tahtaya bir şey olsaydı o katın nöbetçisi o öğretmen olduğu için o da sorumluluk alacaktı büyük ihtimal. Hocanızın yaptığını doğru bulmuyorum. Planlanmış bir gözetim ile öğrencilerin kullanımına izin verilmeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı