Akım korumalı priz PSU'daki bobin cızırtısını giderir mi?

camelsari

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 | GIGABYTE A520M K | GIGABYTE RTX 3060TI 8GB | BILLION RESERVOIR 32GB DDR4 RAM | KINGSTON 1TB M.2 NVMe
Coil whine olduğunu düşünüp bilgisayarcıya götürdüm. Orada çalıştırdığımda ses yoktu. PSU bozuk sanıp başka PSU taktım ama yine cızırdıyor. Bilgisayarcı ve elektrikçilere sordum. Topraklamadan kaynaklandığını düşünüyorlar. Binam 50 yaşında ve topraklama yok sanırım.(eski binalarda olmaz deniyor)

1- Akım korumalı priz cızırtıyı giderir mi?

2- Topraklama yaptırmadan cızırtıyı gidermenin bir yolu var mı?

3- Yoksa topraklama nasıl yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki oturduğum bina da çok eski olduğu için topraklaması yoktu ve cızırtı yapıyordu elektronik aletler. Doğalgaz borusuna (emin değilim belki su borusudur) prizin topraklama fazından kablo çekip topraklamıştık biz ama siz yine de bir elektrikçi ile konuşun. Akım korumalı priz çözmüyor bu işi çünkü.

Artı -1 Eksi
Önceki oturduğum bina da çok eski olduğu için topraklaması yoktu ve cızırtı yapıyordu elektronik aletler. Doğal gaz borusuna (emin değilim belki su borusudur) prizin topraklama fazından kablo çekip topraklamıştık biz ama siz yine de bir elektrikçi ile konuşun. Akım korumalı priz çözmüyor bu işi çünkü.

Bir zararı var mı sisteme?

Banyoda vardır topraklama. Şalterleri kapatıp prizleri kontrol edin az çok teknik bilgiye sahipsiniz sanırım. Hiç anlamıyorsanız elektrikçiye sorun. Bende 50 yıl önce topraklama hangi renk idi bilmiyorum. Sarı yeşil kablo varsa kasayı o prize takın sorun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı