Akım korumalı priz Rampage PSU'yu korur mu?

Samet07

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 5500 rtx 3060 12gb
Aldıgım sistemde Rampage rmp 600W 80+ PSU var ve değiştirmeyi düşünüyordum fakat bazı arkadaşlar PSU değiştirmek yerine akım korumalı priz alırsam sorunun ortadan kalkacağını söylediler. PSU değiştirirsem nereden baksanız 600-700 TL gibi bir fiyat cıkacak cebimden fakat değiştirmeme gerek yoksa daha ucuza çözebilirim bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Takılı PSU: Rampage Autlet RMP-650-80PB 650W 14CM Siyah Fan 80 Plus Bronze Aktif Pfc Power Supply

Son düzenleyen: Moderatör:
Riskli olan donanım zaten kendisi, akım korumalı priz yalnızca voltaj gelgitlerinin olumsuz etkilerinden korur. C4 yine C4. Hasarlı binayı sağlamlaştırmak gibi düşün. Onu satıp 600-700 TL ekleyerek alacağın kendi korumalarına sahip kaliteli bir PSU ise depreme dayanıklı bir binaya taşınmak gibi. O voltaj gelgitlerinin altından kalkacak ve sağlıklı beslemeyi de yapacak kapasitededir.

Aldıgım sistemde Rampage rmp 600W 80+ PSU var ve değiştirmeyi düşünüyordum fakat bazı arkadaşlar PSU değiştirmek yerine akım korumalı priz alırsam sorunun ortadan kalkacağını söylediler. PSU değiştirirsem nereden baksanız 600-700 TL gibi bir fiyat cıkacak cebimden fakat değiştirmeme gerek yoksa daha ucuza çözebilirim bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Takılı PSU: Rampage Autlet RMP-650-80PB 650W 14CM Siyah Fan 80 Plus Bronze Aktif Pfc Power Supply

Aynı marka 500W olanı var bende akım korumalı priz düşündüm (daha büyük sorun vardı) ama almadım sebebi ise bu PSU bilgisayar çalıştıktan 30dk sonra öyle bir ısınıyor ki anlatamam zor dayanır idareten aldım zaten bugün Deep cool marka PSU sipariş ettim Rampage PSU idareten kullanılır ama çok fazla ısınabiliyorlar ona dikkat et. Ne kadar kısa sürede değiştirirsen o kadar iyi olur.

Arkadaşlar size UPS almanızı öneriyorum. En sağlıklı seçim bu olacaktır.

Akım korumalı priz evine yıldırım düşerse falan işe yarıyor başka olayı yok. Senin aradığın şey ups. Ayrıca en kısa zamanda o psudan kurtul.

Yeni konular

Geri
Yukarı