Akım korumalı priz PSU'yu korur mu?

bilmem2

Femtopat
Daha fazla  
SCP koruması olmayan bir PSU'ya sahibim. Akım korumalı bir priz alırsam SCP koruması PSU'mda olmamasına rağmen sistemimi kısa devrelere karşı koruyabilir miyim?

SCP koruması olmayan bir PSU'ya sahibim. Akım korumalı bir priz alırsam SCP koruması PSU'mda olmamasına rağmen sistemimi kısa devrelere karşı koruyabilir miyim?

Yüksek akımlara karşı korursunuz, ama eski evimde çatıya yıldırım çakınca priz patlamıştı bu gibi durumlarda korumaz.

Sizce böyle kullansam güvenlik için yeterli olur mu?

Yaşadığın bölgedeki elektrik hattının durumu evinin elektrik tesisatının kalitesi, kullandığın PSU'nun kalitesi derken liste uzayıp gidiyor. Bu akım korumalı priz ufak bir önlemden ibaret aslında. Kafadaki bütün soru işaretlerini kökten çözecek şey UPS tir. Kendimden örnek vereyim, evimin tesisatı her ne kadar iyi olsa da yaşadığım bölgede elektrik kesintileri oluyor bende bu yüzden özellikle kaliteli bir PSU kullanıyorum ve bir de akım korumalı prize sahibim. Evimde ya da komşularımda kendimi bildim bileli elktirik kesintisinde bozulan bir cihaz olmadığından UPS masrafına girmeyi tercih etmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı