akinbarisabdullah240 Hangi Mesajından Trollük Banı Yedi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
@akinbarisabdullah240 benim arkadaşım ve trollükten 1 yıl ban yediğini söylüyor. Cezaya hem rapor yoluyla; hem de bize ulaşın kısmından itiraz etmiş fakat dönüt almamış. Dolayısıyla benden konu açmam için rica etti ve yetkililere soruyor: "Hangi mesajımdan ban yedim?" Ayrıca başka bir foruma yazdığı yazıyı iletmemi istedi.
Cezayı daha önceden almam gerekirken moderatör yorumuna kızgın attıktan sonra ceza verdi :) Cevap hakkı tanımalarını konu mesajında bile belirtmiştim. Her neyse, yine konu kilitlendi. Raporlayıp, cezaya itiraz etmek için 1 mesaj atmak istedim, son 1 mesaj. Geri dönüş bile yapılmadı.

1 ay "Rapor sistemini meşgul etmeyin (!)" cezası aldım :) 1 kere raporladığımı da çok iyi hatırlıyorum. 17.maddede "Hatalı mesajı şikayet etmek yerine alıntı yaptığınızda ceza alabilirsiniz. Uygunsuz, silinmesi gereken mesajların beğenilmesi veya rapor edilmemesi nedeniyle de kullanıcı ceza alabilir. Hataları desteklemeyin, çoğaltmayın."
yazıyor. Raporladığımda ben ceza aldım. Üstelik 1 hafta falan da değil, 1 ay. 1-2 rapora ceza alıyorsak bu sistemi kimse kullanmasın ya da rapor limitini arttırın. Kaldı ki hangi mesajdaki hangi raporu 2 kere gönderdiğimi de belirtmediniz. Üstüne üstlük "Bize Ulaşmayın" kısmında yazdığım halde cevap bile vermiyorsunuz. Büyük ihtimalle orası haksız cezalarla dolu :)

Nickimin 2 kere kendi kendine değiştiğini ve eski haline dönmesini arz ettim. Her neyse, reddettiler ve fazla takmadım. Gel gelelim 1 yıl "Trollük" cezası aldım. Biraz düşündüm, "acaba neden ceza aldım?" diye. Fakat trollük falan yapmadığıma adım gibi eminim. İnanmayanlar için kanıt:

1604405545226.png

Hadi bunu da geçtim, cezayı veren arkadaşın kim olduğunu da çok iyi biliyorum. Tekrardan "Bize Ulaşmayın" kısmından itirazımı belirttim. Yine geri dönüş yapılmadı ve tuhaf bir durum fark ettim. O da ne? Birisinin dün moderatörlük yetkisi alınmış. Tahmin ettiğim arkadaşın alınmış. Bunu defalarca ilettiğim halde geri dönüş yapılmaması ve cezayı attıktan sonra yetkisinin alınıp, benim cezamın hâlâ yerinde durması da neyin nesi? Olayı tarafsız bir şekilde yargılayanlar yorum yapsın lütfen. Technopat'ı savunacaklar var mı hâlâ? Neden bu konuyu Technopat'a açmadım peki? Sadece bir konu açıp (bu konu hakkında) bir daha giriş yapmayacağımı belirttim, o şahsın moderatörlük yetkisi alınırken ne hikmetse bana geri dönüş bile yapılmıyor. İnsanlara yardımcı olmayı severim ama siz ciddi manada soğutuyorsunuz insanları. Eski üyeler bile verilen ağır cezalar hakkında defalarca ikaz etti ve Moderasyon Ekibi'nin güncellenmesini söyledi.

1604405754473.png

1604406539136.png

1604406556381.png

1604406601468.png

1604406623320.png

1604406660985.png

1604406730103.png
Not: Ben burada bir aracıyım, onun haklı veya haksız olduğunu iddia etmemekle birlikte sadece onun mesajlarımı size iletiyorum.

Rapor sistemini meşgul etmesi, bıraktığı spam ifadeler, yazdığı gereksiz mesajlar, trollükleri, üyeleri küçük düşüren kullanıcı adı değişiklikleri bu uyarıyı almasının sebebi. Defalarca rapor sistemini meşgul etmemesi ve ifadeleri kötüye kullanmaması hakkında uyarıda bulunduk. Defalarca...

Bu arada, @Zakramoreas'in yetkileri alınmadı. Görevini doğru ve güzel bir şekilde yerine getiriyordu. O saatte meşgul olduğundan dolayı ayrılmak zorunda kaldı. İleride tekrar gelecek umuyoruz ki :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı