Çözüldü Hangi ülkeler atom bombası yedi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Galanderia

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Şimdi ABD'nin Japonya'ya attığı atom bombalarını biliyorum. Fakat çoğu yere bakıyorum Irak İran'ın petrol yerlerine atom bombası atmış. Kuzey Kore denizlere füze sallıyor, Çin doğu türkistan da atom bombası testi yapıyor. (Yani bunlar sadece duyduklarım gerçek olma ihtimalini bilmiyorum onu bunu da merak ederim.) Ama cidden atom bombası atılan ülke hala var mı? Varsa hangi ülkeler kime atıyor?

Çözüm
Japonya dışında hiçbir ülkeye atom bombası atılmadı. İran-Irak Savaşı sırasında atom bombası kullanıldığı doğru değil. Saddam rejiminin kimyasal silahları vardı ancak nükleer silahları yoktu. Bazı ülkeler yasal olarak atom bombasına sahip olabilirler ancak bazı ülkelerin de yasa dışı bir şekilde bu silahlara sahip olduğu biliniyor.
Soğuk savaş döneminde SSCB ve ABD kendi topraklarında yüzlerce atom bombası üretti, bizzat propaganda ve güç gösterisi için bu bombaları patlattılar. ABD çoğunlukla yerlilerini göçe zorlayarak aldığı Marshall Adaları'nda. SSCB ise ülkenin kuzey kesimlerinde, insan yerleşiminin olmadığı yerlerde yaptı.

Japonya dışında hiçbir ülkeye atom bombası atılmadı. İran-Irak Savaşı sırasında atom bombası kullanıldığı doğru değil. Saddam rejiminin kimyasal silahları vardı ancak nükleer silahları yoktu. Bazı ülkeler yasal olarak atom bombasına sahip olabilirler ancak bazı ülkelerin de yasa dışı bir şekilde bu silahlara sahip olduğu biliniyor.

Çözüm
Japonya dışında hiçbir ülkeye atom bombası atılmadı. İran-Irak savaşı sırasında atom bombası kullanıldığı doğru değil. Saddam rejiminin kimyasal silahları vardı ancak nükleer silahları yoktu. Bazı ülkeler yasal olarak atom bombasına sahip olabilirler ancak bazı ülkelerin de yasa dışı bir şekilde bu silahlara sahip olduğu biliniyor.

Teşekkürler hocam. Çözüm olarak raporladım sizi. Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim.

Geri
Yukarı