İnceleme Akko V3 Pro Cream Blue Switch

Merhaba arkadaşlar Epomaker TH80 Pro kullanıyorum ve Gateron yellow pro switchlerinden aslında memnundum ama tactile bir switch denemek istediğim için Aliexpress üzerinden 90 adet bu switchlerden satın aldım.
Ürünü Alış Aşaması
Ürünün linkini buraya bıraktım almak isteyen arkadaşlar bakabilirler. Ben satın aldığımda indirimdeydi ve vergiler hariç 540 liraya geldi vergiler ve kargo ücretiyle beraber toplamda 680 liraya mal oldu.
Kargo Aşaması
Ürünü 10 Mayıs günü sipariş verdim, sonraki gün kargoya verildi ve 4 günde Türkiye'ye ulaştı. Benim elime de bugün ulaştı yani Çin'den Türkiye'ye 4 günde geldi gümrükten elime 5 günde :D. Ürünü fotoğraftaki gibi gönderdiler gayet kaliteli ve sağlam gözüktü bana.
WhatsApp Image 2023-05-20 at 15.21.14.jpeg
WhatsApp Image 2023-05-20 at 15.21.15 (1).jpeg

Kutu Açılımı
Switchler çok güzel bir kutuda geliyor aşağıya görsellerini bırakıyorum. Kesinlikle premium bir his veriyor.

WhatsApp Image 2023-05-20 at 15.21.15.jpeg
Eki Görüntüle 1786052
Modlama Kısmı
Switchleri takmadan önce klavyeyi açıp kasasını kağıt bant ile modladım ve ses yalıtımı için ekstra olarak eva kağıdı ile ekleme yaptım. Üzerine de kapatmadan klavyenin içinden çıkan ince yalıtım malzemesini ekledim.
WhatsApp Image 2023-05-20 at 15.21.17 (1).jpeg

Switchleri Takmadan Önce/Sonra
WhatsApp Image 2023-05-20 at 15.21.16 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-05-20 at 15.21.17 (2).jpeg

Yaptığım ses testini de aşağıya bırakıyorum maalesef Gateron yellow ses testini sadece ses kaydı olarak kaydetmiştim o yüzden sadece ses kaydı var.
Gateron Pro Yellow ses kaydı
Akko V3 Pro Cream Blue ses kaydı
Gateron Pro Yellow vs Akko Pro V3 Cream Blue karşılaştırmalı ses kaydı
(Not: Videolar shorts oldu ve nedenini anlayamadım kusura bakmayın)
Genel Düşüncelerim
Öncelikle bu switch normal clicky blue switchler ile karıştırılmasın bu switchler sadece tactile yani stok klavyelerde gelen bluelar gibi clicky bir sesi yok, brown switchler gibi. Kullandığım switch'ten aslında memnundum ama bir de tactile switch denemek istedim ve Akko V3 Pro beni kesinlikle tatmin etti. İşin teknik bilgi kısmı için aşağıya switchin teknik özelliklerinin bulunduğu bir tablo bırakıyorum isteyen arkadaşlar oradan da kontrol edebilirler. Aslında oyun için o kadar da iyi bir switch sayılmaz çünkü diğer switchlere göre biraz ağır ve aktivasyon noktası o kadar iyi değil ama benim gibi yazı yazarken çok uzun zaman geçiriyorsanız ve oyun da oynuyorsanız sizi asla üzmez. Yellow switchler yazı yazarken beni yoruyorlardı çünkü çok hassas oldukları için yanlış tuşlara basıyordum bu da benim için zaman kaybına yol açıyordu. Benim fikrimce switchlerin hissiyatı yellow switchler kadar iyi değil çünkü ben tok sesli ve hissiyatlı switchleri daha çok seviyorum ama tactile hissi hoşuma gitti zaten bundan daha tok sesli ve hissiyatlı bir tactile switch olduğunu da sanmıyorum. Switchler lubelanmış bir şekilde geliyor, zaten Pro ibaresini de stok hali lubelandığı için alıyor ama bana pek başarılı gelmedi ileride lubelayarak kullanmak daha keyifli olacaktır. O istediğim ses ve hissiyatı daha iyi verecektir diye düşünüyorum. Toparlamam gerekirse şu anda alınmak istenirse 850 liraya denk geliyor eğer tactile klavyeler daha çok hoşunuza gidiyorsa önerebileceğim bir switch, oyun ve yazı yazma işlerini bolca yapıyorsanız almanızı tavsiye ederim. Sorularınız varsa çekinmeden sorabilirsiniz biraz uzun bir inceleme oldu zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Ekran görüntüsü 2023-05-20 162802.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yellowları satıyor musunuz hocam?
Hemen satmayı düşünmüyordum ama eğer almak isterseniz konuşabiliriz tabii.

@TheworstD32132 hocam konu onaylandıktan 30 saniye sonra beğenmedim attınız o kadar hızlı nasıl okuyup beğenmediğinize karar verdiniz :D

Hemen satmayı düşünmüyordum ama eğer almak isterseniz konuşabiliriz tabii.

@TheworstD32132 hocam konu onaylandıktan 30 saniye sonra beğenmedim attınız o kadar hızlı nasıl okuyup beğenmediğinize karar verdiniz :D
Hocam şuan alamam ama 1-2 ay elinizde tutabilirsiniz düşünebilirim. Aklınızdaki fiyat ne kadar? Bana 65 adet lazım.

Hocam şuan alamam ama 1-2 ay elinizde tutabilirsiniz düşünebilirim. Aklınızdaki fiyat ne kadar? Bana 65 adet lazım.
Hocam konu dışına da çok çıkmayalım ben sizin adınızı kaydediyorum eğer satmayı düşünürsem zaten burada ikinci el kısmından konu açarım ve sizi de etiketlerim.

Hocam konu dışına da çok çıkmayalım ben sizin adınızı kaydediyorum eğer satmayı düşünürsem zaten burada ikinci el kısmından konu açarım ve sizi de etiketlerim.
Hocam yeriniz neresi? Ayrıca satmayı düşünürseniz beni de etiketleyebilirsiniz, bakabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı