Aklınızda yer edinen PC kasanız oldu mu?

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Google fotoğraflarımı kurcalarken, yanılmıyorsam 2013'te bir fırıldağa kaptırdığım Ferrari kasamın vermeden önceki son halinin 2 fotoğrafını gördüm, biraz içlendim...
Yanılmıyorsam, bu kasayı 2009-2010 yılları arasında almıştıım, özel fiber bezlerle siliyordum. O da hakkını verip göz kamaştıran parlaklığını ve o tatlı kırmızı rengini sergiliyordu.

İlk başlarda bu kasayı hayatta vermem diyordum ancak normal bir kasadan büyük olmasına rağmen havalandırması ve donanım kapasitesi iyi değildi. Benim de o sıralar overclock ve olmazsa olmazı sıvı soğutma hevesim sarmıştı. Ancak bu kasa uygulayacağım işlemler için yetersiz kaldığından, ben de daha büyükçe ve hava sürkülasyonunu çok iyi sağlayacak bir kasaya yönelmiş; Ordu'da fırıldak dışında bir bilgisi, kapasitesi olmayan bir bilgisayarcıya bu güzelim kasamı da kaptırmıştım. Birçok kez kendisinden para falan istemediğimi, sadece bana kasamı geri vermesini istemiş olsam da o her seferinde ''bugün-yarın'' bahanaleriyle beni sallayıp durmuştu. En sonunda da telefon numarasını ve iş yerini değiştirip izini kaybettirmişti.

Hem aklımda hem kalbimde yer edinen Ferrari Kasa:

20130731_120125.jpg
20130731_120111.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Fotoğraflar'ımı kurcalarken, yanılmıyorsam 2013'te bir fırıldağa kaptırdığım Ferrari kasamın vermeden önceki son halinin 2 fotoğrafını gördüm, biraz içlendim...
Yanılmıyorsam, bu kasayı 2009-2010 yılları arasında almıştıım, özel fiber bezlerle siliyordum. O da hakkını verip göz kamaştıran parlaklığını ve o tatlı kırmızı rengini sergiliyordu.

İlk başlarda bu kasayı hayatta vermem diyordum ancak normal bir kasadan büyük olmasına rağmen havalandırması ve donanım kapasitesi iyi değildi. Benim de o sıralar overclock ve olmazsa olmazı sıvı soğutma hevesim sarmıştı. Ancak bu kasa uygulayacağım işlemler için yetersiz kaldığından, ben de daha büyükçe ve hava sürkülasyonunu çok iyi sağlayacak bir kasaya yönelmiş; Ordu'da fırıldak dışında bir bilgisi, kapasitesi olmayan bir bilgisayarcıya bu güzelim kasamı da kaptırmıştım. Birçok kez kendisinden para falan istemediğimi, sadece bana kasamı geri vermesini istemiş olsam da o her seferinde "bugün-yarın" bahanaleriyle beni sallayıp durmuştu. En sonunda da telefon numarasını ve iş yerini değiştirip izini kaybettirmişti.

Hem aklımda hem kalbimde yer edinen Ferrari Kasa:

Eki Görüntüle 1231215Eki Görüntüle 1231214

Bu kasa verilir mi be 🥺.

@Lee Yubin evet ve gayet kaliteli stereo ses sağlıyordu.

Senin kasanın yenilenmiş hali. Şu anki kasani satıp üstüne az bir şey eklersen alırsın.
Yok, bu linkini verdiğiniz Ferrari kasası değil. Ferari kasaları, Ferrari arabalarına özenilerek tasarlanmışlardır.
Kaptırdığım kasaya dikkat ettiyseniz, tepede turbo, önlerde farlar ve radyatör görüntüsü artı boyası tamamen Ferrari arabalar baz alınarak tasarlanmış. Kasa görseli de keza öyle.

Son düzenleme:
@Lee Yubin evet ve gayet kaliteli stereo ses sağlıyordu.

Yok, bu linkini verdiğiniz Ferrari kasası değil. Ferari kasaları, Ferrari arabalarına özenilerek tasarlanmışlardır.
Kaptırdığım kasaya dikkat ettiyseniz, tepede Turbo, önlerde farlar ve radyatör görüntüsü artı boyası tamamen Ferrari arabalar baz alınarak tasarlanmış. Kasa görseli de keza öyle.

Piyasada hiç yok mu?

@Paul Walker yurt dışından gelmişti. Bu işlerle uğraştığımı bilenler sayesinde ulaşmıştı bana. Çok iyi hatırlıyorum, iyi de para vermiştim.
Ve hayır, satmadım. Konuda da belirttiğim gibi bir bilgisayarcının, daha doğrusu tamircisinin fırıldağına geldim. Sonradan para filan istemediğimi, yanlızca kasamın geri verilmesini istedim ancak ''bugün-yarın'' yalanlarıyla oyalanıp en sununda kendisinin, işyerini, telefon numarasını tamamen kaybettirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı