AKN Kalkınca Taahhütlü Paketler Ne Olacak?

asauult

Kilopat
Şimdi bende "16 Mbps 75G Yalın Net Limitsiz" paket var. Ben bu paketi taahhüt bitene kadar mı kullanacağım? Yoksa paket seçip değiştirecek miyim?
Bir de AKN'sız paketler çok pahalı olacak mı?

Mesela "16 Mbps AKN'sız" paket 120-150 TL mi olacak?
Şu anda 65 TL ödüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi dostum bilen varsa yazsın. Cidden AKN'den bıktık. 4.32 indirme hızım var. ( AKN'li hali )

Taahhüt eğer o yıl bitiyorsa değiştirebilirsiniz. Eğer bitmiyorsa sadece AKN kalkacak. Tabi ki bu benim düşüncem ama zaten internet sistemimiz berbat. Türkiye'de kota yarıya kadar düşüyor. Bizim internetimiz 16 Mbps. Bu diğer ülkelerden çok geride maalesef. :sentinel::uyan:

Akk kalkınca başka bir zıkkım illa getirir bunlar. Şuan Akk var iken 16 Mbps zor alıyorken şimdi Akk kalkınca diyecekler hat yetersiz 12 veya 8 verebiliriz diyecekler. Bu dediğimi unutmayın :) nasıl akşam olunca yoğunluk oluyor internet yavaşlıyor kopma yaşanıyorsa bu durum daha çok artacaktır.

Bildiğim kadarıyla şu anki sözleşmenizin sonuna kadar kullanacaksınız ve AKK (AKN) hala geçerli olmaya devam edecek. Eğer sözleşme sonunda tarifenizi değiştir veya başka bir şey yaparsanız AKN kalkacaktır.

NOT: Tabii ki yaptığınız sözleşmeye göre değişiklik gösterebilir bu dediklerim.

Yabancı ülkelerde görüyoruz adam 20 dolar verip hem 50 Mbps internet alıyor, kota, hız sınırı, AKN , Upload, Download sınırı yok. Hem de kablo TV yanında geliyor. 20-30 dolar veriyor. Çin'e hiç girmiyorum orada hem daha ucuz hem hızlı hem de öğrencilere %50 gibi bir indirim oluyormuş.

Birşey olmayacak onlarda kalkacak. Çünkü bu BTKnın aldığı bir karar. Eğer kalkmayacak olsa Nisan 2017de taahhütlü kullanıcılar Gece 2-8 arası AKNsiz ve pakete göre hız düşümünden faydalanamazlardı. Ama firmaların önlem aldığı söyleniyor. Taahhüt verenler AKNye takılmayacak ama 2019dan sonra paketlerin değişeceği söyleniyor. Sadece Turkcell fiyatları yükseltti ve paketlerdeki AKNnin BTK kararıyla kalkarsa uygulayacağını söyledi. Diğer firmalar açıklama yapmadı daha.

TT beni 2 hafta önce arayıp 16Mbps AKN'siz pakete 24 ay taahhüt ile 120₺ satmaya çalıştı, burdan yola çıkarsak fiyatlar el yakacak. En azından TT için öyle, Turkcell SOL ise paketlerin büyük kısmını dalga geçer gibi 24 Mbps sabitlemiş ve kotalı tarifeler eklemiş, bu kadar saçma bir kararı nasıl verirler anlamış değilim.

TT beni 2 hafta önce arayıp 16Mbps AKN'siz pakete 24 ay taahhüt ile 120₺ satmaya çalıştı, burdan yola çıkarsak fiyatlar el yakacak. En azından TT için öyle, Turkcell SOL ise paketlerin büyük kısmını dalga geçer gibi 24 Mbps sabitlemiş ve kotalı tarifeler eklemiş, bu kadar saçma bir kararı nasıl verirler anlamış değilim.
Turkcell'in internet sitesini bilmiyorum ama burda sadece fiyatları 1.5 kat arttırdılar. 50 TL ile 75 TL oldu. Hızlar aynı. Hatta bazı bölgelerde ucuz Turkcell. Adana'da 150 Mbps internet 100 GB (sonrası 32 Mbps) + Turkcell Servisleri (TV+ ve Fizy) 85 TL.
İnternetteki fiyatlar heryerde aynı değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı