Aknekrent tedavisi yan etkisi

rustcohl3

Decapat
Arkadaslar tedavide 2. aya girdik fakat ilk ay 10, 2.Ay, 40Mg'a çıkardı cildiyem. Bugün burun kanaması nedeniyle uyandım. Ve şu an, gozlerim yasariyor her yerim soyuluyor, duraklarim yara içinde ağlamak üzereyim. Sizce, normal bir sey mi 40Mg'a çıkarması?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vücudunun nasıl tepki verdiği önemli. Ben 20 - 50 - 50 olarak 3 ay kullandım. Benimde soyulma ve kuruma oluyordu ama kanama yaşamadım. Doktoruna danış istersen ilaç yazabilir. Ben 2 çeşit krem ve bir adet göz damlası kullanıyordum.

Hastalık değil sivilceleri yok etmek için bir tür ilaç. Karaciğerdeki yağ üretimini düşürüyor sanırım bu sayede vücuttaki özellikle yüzdeki yağ damaları küçülüyor sivilceler azalıyor.

Sivilce yağ damarlarının tıkanması sonucu oluşuyor. Sabunlu suyun fayda edeceğini sanmam. İlaç ile bu oranın düşürülmesi lazım. Ben zamanında çok çekmiştim şimdi sorunum yok çok şükür.

Hocam denedim ilk olarak cildiyeden nemlendirici, yuz temizleme köpüğü, canlandırıcı, göz çevresi bakim kremi istedim bunları 1 ay kullandim sivilce tarafından fazla sonuç alamadım saldim, baya yüklü para ödedim. Kaliteli kremler cildimi sikilastirdi, beyazlatti parlatti. sonra aknekrent başladı iste. Normalde böyle ilaçlara karşıyım direttim yazmamasi için ama madecassol, acnelyse, sivex losyon, munderm jel yazmıştı ise yaramadı o yüzden başladım. Neyse, mucizevi bir ilaç ama. Bu arada göz damlasini hangi ay kullanmaliyim?.

Bu tür karaciğeri yoran ilaçlar örneğin zoratanin,Aknekrent,roaccutane çıkacak sivilceleri bir kere den çıkarıp ömrümüzün geri kalanı boyunca bebek poposu gibi bir cilt garantisi veriyor. Ama ben bu ilaçları önermiyorum. Neden derseniz; iç organlardan tutun saç dökülmesi, göz kuruluğu ,dudak çatlaması gibi vücudumuzun çoğu bölgesine kötü etkiler ediyor. Normal göz kuruluğu ya da normal bir saç dökülmesi de değil genetiğinizde saç dökülmesi varsa bunu hızlandırıyor. Benim önerim topikal kremler ve yan etkisi çok olmuyan ilaçlar almanız. Aknekrent gibi ilaçlar son çözümdür.
Not: Bu ilaçları kullananların bir bölümü 3-5 yıl sonra yine aynı sivilce sorununu yaşatıyor. Nedeni ise karaciğer bu sefer kendini daha fazla yağ oranını artırmaya zorladığından. Ne kadar doğru tartışılır. İyi forumlar.

Benzamycin kullanıyordum ben de lise yıllarımda, hiçbir işe yaramadığını farkettikten sonra kükürtlü sabuna geçtim, yüzümü olabildiğince açıp yıkıyordum, iyi geliyordu. Çok pahalı birşey değildi hatırladığım kadarıyla, abidik gubidik markalara para bayılacağınıza doğal yöntemler deneyin bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı