AKP'li Resul Torun: Suriyelilerin hastane ücreti Sağlık Bakanlığı tarafından ödeniyor

Güzel cevabınız için teşekkürler, olması gerekeni söylediğiniz için. Maalesef enflasyonun, işsizliğin ve adaletsizliğin yıkıp geçtiği milyonların öyle düşünmediği, sizce de acı bir gerçek değil midir? Bu arada sosyal devlet ilkesinden haberiniz varsa, o ilke niye bu ülkede uygulanmıyor diyenlere bir cevabınız var mıdır acaba? Son bir hatırlatma: devlet, insan toplumlarının âdil bir düzen içinde yaşamaları için icat edilmiş bir yönetim aracı olup, o aracı olması gerektiği gibi kullanmayan idareciler yani hükümet, ahlâken, vicdanen ve kanunen hem vatandaşlara hem de Allah'a karşı hesap veremeyeceği için sorumludur. O halde devletin yanında olmak demek, kötü hükümetin karşısında olmak demektir. Yani en başta, devlet ile hükümeti asla birbiri ile karıştırmamak ve hükümeti, devlet ile aynı şey zannetmemek gereklidir. İşte sizin cevabınız eğer buna göre ise ancak o zaman doğru sayılır.

@The Man From E.A.R.T.H. İşte çalışmayan ve GSS 150TL ödeyip üstüne raporlu ilacı almak için 50TL daha ver eczaneye neyi karşılıyor genç nesil olarak söylesene? Asgari ücret çalışan babaya asgari ücretten bir tık fazla söyleyip yeşil kart alamıyorsun ve GSS para ödüyorsun. Nerede gençlere yardım sağlık konusunda? Raporlu rahatsız işe giremeyen sosyal hizmetlere başvuramaz baban çalışır diye ki adam eve bile açlık sınırda geçindirir onu fazla görürler rezil hükümet kısaca artık bunlar gitmezse rahat nefes yok kimseye. Geçen kadın 2 hasta çocuk var kocası asgari ücret çalışıyor gözüküyor diye geçindiremiyor diye ağlıyor yok bir kişi çalışsın alamazsınız bizden yardım diyor sosyal hizmetlerinde çalışan kadın.

Güzel cevabınız için teşekkürler, olması gerekeni söylediğiniz için. Maalesef enflasyonun, işsizliğin ve adaletsizliğin yıkıp geçtiği milyonların öyle düşünmediği, sizce de acı bir gerçek değil midir? Bu arada sosyal devlet ilkesinden haberiniz varsa, o ilke niye bu ülkede uygulanmıyor diyenlere bir cevabınız var mıdır acaba? Son bir hatırlatma: devlet, insan toplumlarının âdil bir düzen içinde yaşamaları için icat edilmiş bir yönetim aracı olup, o aracı olması gerektiği gibi kullanmayan idareciler yani hükümet, ahlâken, vicdanen ve kanunen hem vatandaşlara hem de Allah'a karşı hesap veremeyeceği için sorumludur. O halde devletin yanında olmak demek, kötü hükümetin karşısında olmak demektir. Yani en başta, devlet ile hükümeti asla birbiri ile karıştırmamak ve hükümeti, devlet ile aynı şey zannetmemek gereklidir. İşte sizin cevabınız eğer buna göre ise ancak o zaman doğru sayılır.
Dostum ironi yapıyorum sakin ol. Her bir olay olduğunda bu tür taglar açıyorlar Twitter'da. Ben de ona ithafen yaptım.

Dostum ironi yapıyorum sakin ol. Her bir olay olduğunda bu tür taglar açıyorlar Twitter'da. Ben de ona ithafen yaptım.
Cevabınız için çok teşekkürler. Maalesef devlet ile hükümet kelimeleri arasındaki farkı vurgulamak da gerekiyor bazı okurlar için. Yanlış anlamayın sizin anlamış olduğunuz zaten belli, fakat aynı zamanda, bu yazıyı okuyan başka kimselere de faydalı olsun ve katkı sağlasın diye yazılmış gibi düşünebilirsiniz. Saygılar.

Bizim yan mahallede arizona kertenkele kabilesi gibi geziyorlar. Çevrelerindeki insanlara rahatsızlık vermekten hiç çekinmiyorlar. Kendi ülkemizde mülteci durumuna düştük hayırlısı bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı