Akşamları ping olmayacak ISS tavsiyesi

Akşam saati şu an ve 10 ping alıyorum.
Bu arada azarlaman lazım üstüne düşünce ayar çekiyorlar ve hızın yükseliyor. :)
Benim hızımda problem yokta pingim işte tek sıkıntım ne kadar azar çeksemde pinge yapacak bir şey yok diyor en iyisi başka bir internet sağlayıcı seçip denemek sonuçta taahhüt yok :)

Benim hızımda problem yok da pingim işte tek sıkıntım ne kadar azar çeksem de pinge yapacak bir şey yok diyorlar en iyisi başka bir internet sağlayıcı seçip denemek sonuçta taahhüt yok :)

Elbette en doğrusu bu olacaktır. Kablonet 2 yıllık taahhüt imzalatıyor dikkat edin.

Tracer testi nasıl yapabilirim? evet 69 kötü değil ancak 17,00a kadar pingim 7 çıkıyor testte o saatten sonra sihirli bir el dokunur gibi 69-70 oluyor. Az önce müşteri hizmetleri aradı hatta sorun olmadığını ve pinge müdahale edemediklerini söylediler. Hangi iss e geçersem geçeyim yine aynı değerleri alacağımı söyledi. Komedi gibi yani tt de böyle problem yoktu.

Benim için önemli olan ping değeri. Sizin pinginizde sıkıntı oluyor mu ?
Cmd yönetici olarak açın;
tracert google.com

Komutunu yazın. Google.com yerine herhangi bir sunucu IP yazabilirsiniz.

Cmd yönetici olarak açın;
tracert google.com

Komutunu yazın. Google.com yerine herhangi bir sunucu IP yazabilirsiniz.
Mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın. Şu an pingim düzeldi testte 8 ping çıkıyor düzeldikten sonra dediğinizi yaptım ve şu şekilde çıktı;
yarın akşam pingim tekrar yükseldiğinde tekrar aynı işlemi yapacağım ama sorun olduğunu nasıl anlayacağım?

Dosya Ekleri

• testtt.png
    testtt.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 29
Mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın. Şu an pingim düzeldi testte 8 ping çıkıyor düzeldikten sonra dediğinizi yaptım ve şu şekilde çıktı;
yarın akşam pingim tekrar yükseldiğinde tekrar aynı işlemi yapacağım ama sorun olduğunu nasıl anlayacağım?
Bu tracert raporuna göre gündüz saatinde bile kayıplarınız olduğu görünüyor. En azından google sunucuları ile sizin aranızdaki yollarda. Kayıp olan yollara bakılırsa sorun yakın hattınız da değil uzak noktalarda.

Yani Eviniz çevresindeki hattınız da bir sorun yok.

Bu tracert raporuna göre gündüz saatinde bile kayıplarınız olduğu görünüyor. En azından google sunucuları ile sizin aranızdaki yollarda. Kayıp olan yollara bakılırsa sorun yakın hattınız da değil uzak noktalarda.

Yani Eviniz çevresindeki hattınız da bir sorun yok.
Akşam ping olmasının sebebi millenicomun bölgem için ayırdığı kapasitenin yetersiz olması olabilir mi peki? Zaten hat değerlerine baktığımda gündüz veya akşam değişmiyor aynılar.

Akşam ping olmasının sebebi millenicomun bölgem için ayırdığı kapasitenin yetersiz olması olabilir mi peki? Zaten hat değerlerine baktığımda gündüz veya akşam değişmiyor aynılar.
Herşey olabilir. Pingin çok çeşitli nedenleri var. Bu sonuçlara göre sizin düzeltebileceğiniz birşey yok. Farklı modemler ile küçük iyileştirmeler yapabilirsiniz en fazla. Robotik cerrahi ile uzaktan açık kalp ameliyatı yapmıyorsanız en kötü durumda 69 MS olan ping bir sorun olmamalı.

Herşey olabilir. Pingin çok çeşitli nedenleri var. Bu sonuçlara göre sizin düzeltebileceğiniz birşey yok. Farklı modemler ile küçük iyileştirmeler yapabilirsiniz en fazla. Robotik cerrahi ile uzaktan açık kalp ameliyatı yapmıyorsanız en kötü durumda 69 MS olan ping bir sorun olmamalı.
Yardımcı olduğun için teşekkür ederim.
Millenicomdan Türknete geçiş yaptım. Hafta sonu/hafta içi sabah/akşam pingim sabit 5 şu an için çok memnunum inşallah bozulmaz. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar başka bir internet sağlayıcıya geçerek bu durumu belki çözebilir. Etrafınızdakilere sorup soruşturup kendinize en uygun olanı bulun çünkü millenicomda büyük bir sorun var ve çözüm sunmuyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı