Aküden 220V nasıl alınır?

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar kamp zamanı elektrikli şişme yatak için 220V prize ihtiyacım var, dağ başında veya kamp alanlarında aracımdan başka elektrik seçeneğim yok. İşimi görecek bir ürün veya yol yordam gösterirseniz çok makbule geçer, şimdiden teşekkürler.

Dönüştürücü kullanabilirsiniz. Linkteki gibi ürünlere bakabilirsiniz.

Bilmediğimden soruyorum bu tarz şeyler aküyü çok hızlı bitirmez mi?

İnverterın iyisi pahalı olur. Aracında yedek lastik yerine lastik tamir kiti varsa oradaki kompresörü kullanabilirsin. Yoksa, kompresör alabilirsin, çakmak girişinden güç alan. Yatağı şişiren adaptör DC'ye çevriliyorsa belki oradan da başka çözümler olabilir. Uğraşmadan ucuz yollusu kompresör.

İnverterın iyisi pahalı olur. Aracında yedek lastik yerine lastik tamir kiti varsa oradaki kompresörü kullanabilirsin. Yoksa, kompresör alabilirsin, çakmak girişinden güç alan. Yatağı şişiren adaptör DC'ye çevriliyorsa belki oradan da başka çözümler olabilir. Uğraşmadan ucuz yollusu kompresör.
Mantıklı ama 220V yazıyor, çakmaklıktan gelen 9V, yetmez bence diye düşünüyorum.

Şu ürünü buldum. Yorumları çok olumlu. Ben zaten ağır işler yapmayacağım, yatak pompası 3 dakikada şişiriyor 3 dakikada söndürüyor. Telefon vs bunları çakmaklıkla hızlı şarj edebiliyorum zaten. Videosunu da izledim, yalnız çakmaklıktan bağlamak çakmaklık tesisatını eritebilirmiş bu yüzden aküden direkt bağlamayı düşünüyorum ama bu sefer de baplantı kablosu almalıyım, kendi kabloları çok ısınıyormuş galiba, biraz daha kaliteli kablo bakabilirim belki.

Son düzenleme:
Aldım yukarıda belirttiğim ürünü, pompa zaten 220-240V 98W çekiyormuş. İndirim mindirim 200 TL ye geldi. Kullanınca incelemesini paylaşırım sizlerle. Herkese çok teşekkürler değerli fikirleriniz için.
Sanırım tam anlaşamadık. Ben ayrı bir kompresör almanı önerdim yani 220V ile işin kalmıyor. Araçlar 12V ya da 24V ile çalışır normalde, 9V ?
Şimdi anladım demek istediğinizi kusura bakmayın pek bilgim olmadığından dolayı terimleri anlamakta güçlük çekiyorum.

Geri
Yukarı