[Alındı] i7 4790k ve GTX 970 Tabanlı Sistem

heavystorm01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba,
Topladığım sistemimi sizlerle paylaşıyorum.

SİSTEM:
  • i7 4790k
  • MSI Z97 Gaming 7
  • Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
  • G.SKILL RipjawsX 8 GB(2x4) 1600 Mhz
  • Cooler Master Hyper 212 EVO
  • Samsung 850 EVO 120 GB SSD
  • WD Blue 1 TB HDD
  • Zalman Z11 NEO + Zalman ZM700-LX

Toplam: 4400 TL

Tüm parçalar İnventus'tan alındı. Gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir firmadır. Satış öncesi ve satış sonrası her konuda yardımcı oldular. Ekran kartımla birlikte hediye gelen 2 oyunun kodunu 2 gün içerisinde yolladılar. Ekran kartında coil whine çıkması durumunda %100 değişim yada para iadesi garantisi vermişlerdi. Şanslıyım, her türlü testi yapsam da ekran kartında coil whine çıkmadı :)

Sosyal'de hangi GTX 970 diye soran arkadaşlar için, ekran kartının görüntülerini ekleyeceğim. Bence HOF'a bütçeniz yetmiyorsa kesinlikle Gigabyte G1 Gaming tercih etmelisiniz. Soğutması ve OC potansiyeli çok iyi. Boştayken sessiz, yükteyken biraz sesli çalışıyor(rahatsız etmiyor).

Kasa olarak Zalman Z11 NEO'yu kesinlikle tavsiye ediyorum. Montaj sırasında çok keyif aldım. Kablo yönetimi çok başarılı. Kasanın arka kısmında kablolar için fazlasıyla boşluk mevcut.

• Hyper 212 EVO ile sıcaklıklar(4.4 GHZ 1.216v):
  • Boşta 35 derece,
  • AIDA64 Kararlılık Testi'nde 30 dk test sonucunda 67-68 derece,
  • Prime95 26.6 sürümü ile 30 dk işkence testi sonucunda 73-74 derece,
  • CS GO 30 dk oynama sonucunda 52-53 derece,
  • Battlefield 4 30 dk oynama sonucunda 54-55 derece,
  • Crysis 3 30 dk oynama sonucunda 54-55 derece.

Bu sıcaklık değerleri normal sanırım.
Uzun bir yazı oldu. Yazım hataları varsa affola :)
Herkese iyi sosyaller :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem gayet güzel hayırlı olsun. Zaten alınabilecek en kaliteli donanım mağazasından alınmış ama madem inventustan aldınız keşke montajı onların yapmasına izin verseydiniz en azından sistemi yaklaşık 10 saat boyunca birçok bench programı ile test ediyorlar.

Güç kaynayın net kaç watt veriyor ? Kasayı bende alıcam fakat ayrı bir güç kaynağı mı alayım yoksa. Kendi güç kaynağı ile mi alayım karar veremedim.

Geri
Yukarı