Alacağım yem nasıldır?

feneresevdalı

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 4650G
GPU: RX Vega 7
RAM: 2x8 Goodram 3600 MHz CL 18
SSD: Kingston A2000 500 GB M.2 NVME
PSU: FSP Hyper K 500w 800+
Hepsiburada'dan 30 TL Pet Shop indirimi + 20 TL indirimim ile 110 TL'ye 10 KG yem alacağım. Artık yarım kilo fiyatları bile 20 TL'ye dayanmışken fiyatını uygun buldum ama yem iyi midir emin olamadım. Yemden anlayan birisi yorumlayabilir mi?

Yorum görselleri:
1654445139851.png

1654445176420.png

Çeşit olarak fena değil ama içindeki renkli parçacıklar kuşlar için zararlı o yüzden tavsiye etmem.
110 TL için F/P olarak düşünmüştüm. Kilosu 11 TL'ye geliyordu yaklaşık. Yani soru sorup cevaba karşı çıkmak da mantıksız geliyor ama gerçekten aşırı zararlı mı? Fiyatı göz önüne alınarak alınabilir mi?

110 TL için F/P olarak düşünmüştüm. Kilosu 11 TL'ye geliyordu yaklaşık. Yani soru sorup cevaba karşı çıkmak da mantıksız geliyor ama gerçekten aşırı zararlı mı? Fiyatı göz önüne alınarak alınabilir mi?

Uzun vadede kansere sebebiyet verebiliyor. Eğer üretim yapıyorsanız alın ama hobi olarak besliyorsanız almayın.

Uzun vadede kansere sebebiyet verebiliyor. Eğer üretim yapıyorsanız alın ama hobi olarak besliyorsanız almayın.
Hocam sizi zahmete sokmayacaksam hepsiburada.com üzerinden öneriniz varsa alabilir miyim?

Yem içine karıştırılmış, süngere benzeyen parçalar kuşlar için zararlıdır. Ayrıca bunun yanı sıra, yemin taze olması da önemli. Taze olup olmaması resimle anlaşılmaz fakat bir taktik vereyim: Yem eğer ki bulunduğu kaba yapışıyorsa, %90 ihtimalle bayat demektir. Mesela yemi poşette salladığınız zaman poşete yapışıyorsa, yem %90 ihtimalle bayat. Resme bakarsak, taze gibi görünüyor.

Yem içine karıştırılmış, süngere benzeyen parçalar kuşlar için zararlıdır. Ayrıca bunun yanı sıra, yemin taze olması da önemli. Taze olup olmaması resimle anlaşılmaz fakat bir taktik vereyim: Yem eğer ki bulunduğu kaba yapışıyorsa, %90 ihtimalle bayat demektir. Mesela yemi poşette salladığınız zaman poşete yapışıyorsa, yem %90 ihtimalle bayat. Resme bakarsak, taze gibi görünüyor.
Henüz almadım. Yorumlarda herkes taze demiş. Ama renkli ekmek parçalarından dolayı vazgeçtim sanırım.

Almak isteme sebebim 10 KG yemin bu fiyata geliyor olmasıydı :p
1654446814611.png

Ama kuşumun sağlığı paramdan daha önemli. Önerilerinize açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı