Alacaklı internet kafe sahibine karşı nasıl davranılır?

Bir arkadaşınızdan 30 TL isteyin ama borç olmadan. Verir o parayı. İlla veren çıkar.

Keşke arkadaşım olsa hiç arkadaşım yok çok içine kapanık biriyim kekemeyim hiç evden dışarı çıkmıyorum dershane Haziran'da tatil oldu o zmaandan beri evdeyim dışarıda bir şeyler yapmak istesem hem arkadaşım yok hem de durumumuz yok bu yüzden evdeyim hep.

Keşke arkadaşım olsa hiç arkadaşım yok çok içine kapanık biriyim kekemeyim hiç evden dışarı çıkmıyorum dershane Haziran'da tatil oldu o zmaandan beri evdeyim dışarıda bir şeyler yapmak istesem hem arkadaşım yok hem de durumumuz yok bu yüzden evdeyim hep.
Anlıyorum hocam ama 20 TL borç için Subway Surfers karakteri gibi kaçıp durmayın sizde. Borcunuzu kapatın bir daha internet kafeye gitmeyin.

Dalga geçilecek bir tarafı yok .d? Tahminimce hiçbir işte çalışmadınız?
Çok işte çalıştım hocam önyargıyla yaklaşmayalım lütfen. Drama çıkarmaya çok heveslisiniz anlaşılan :D

9 aydır hiç intenret kafeye gitmiyorum zaten.
Yukarıda yazdığın sebeplerden ötürü içine kapanmanı gayet iyi anlıyorum hocam hayat bu acımasız biraz klişe olacak ama derslerine çalışıp güzel bir meslek edinirsen aileni güzel yerlere getirirsin artık hem böylece internet kafeci ile hasmın olmaz :) hayatında başarılar.

Haklısınız sadece telefonumu rehin almakla kalmadı bana çantanıda burada bırak telefonunla birlikte dedi.
Hocam bazen çıkıyor böyle tipler sen borcunu kapatmaya çalış hak geçmesin en azından. Bir daha da o dukkana ugrama birisi bana böyle bir şey yapsa ben o dükkanın önünden geçmem. Seni hoş görse belki arkadaşlarına da tavsiye edecektin kafeyi bir sonraki gidişinde para da olurdu elinde ekstradan müşteri kazandırırdın adama. Dediğim gibi borcunu ödemeye çalış bir daha da o dükkanın önünden bile geçme böyle esnaf olmaz. Böyle yaparsa fazla işlemez o dükkan diye düşünüyorum bizim milletimiz böyle şeylere takar bence.

Geri
Yukarı